Naujienų srautas

Verslas2020.01.27 11:44

Mindaugas Gerulaitis. Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė. Moteris vertina, kad sprendimas naudoti atsinaujinančios energijos šaltinius bute palankus ir finansiškai, kadangi iki sausio 31 dienos užpildžius paraišką Europos Sąjungos paramai gauti, skiriama 323 eurų subsidija 1 kW.

Apsvarsčiusi ir aplinkosaugos, ir finansinius faktorius, jos šeima sausio pradžioje rezervavo 1,8 kW saulės elektrinės parko.

Pastebime, kad žmonės vis labiau pasidomi saulės parko rezervacijomis. Jau galime išskirti du tipus. Pirmieji – butų gyventojai, norintys prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo ir sutaupyti, tokie kaip vilnietė Renata. Jie dažniausiai rezervuoja 1,5-3 kW elektrines. Antrieji – nuosavų namų gyventojai, kurie nenori ar neturi galimybių statyti saulės elektrines ant stogo ar šalia namo. Privačių namų gyventojai rezervuoja didesnes, maždaug 7–10 kW, elektrines, nes elektros sąnaudos nuosavame name neretai didesnės nei bute.

Vis dėlto vis išgirstame kalbų, kad rezervuoti dalį saulės elektrinės parko bei gauti ES paramą yra sudėtinga. Tačiau tai – mitas, kuriuo nereikėtų tikėti.

Pirmas ir labai svarbus žingsnis – išsirinkti tiekėją. Reiktų ne tik atsižvelgti į kainą, bet patikrinti, ar yra automatizuota sistema, ar vystytojas bus pajėgus suvaldyti klientų srautą. Įsivaizduokite, jog nedidelė saulės elektrinių įmonė užsimoja įgyvendinti 1 MW projektą ir staiga jos klientų skaičius išauga nuo 100 keliolika kartų. Kaip jie sugebės suvaldyti klientų srautą, užtikrinti tinkamą komunikaciją? Taip pat svarbu patikrinti, ar parko vystytojas turės partnerį, kuris dirba su tūkstančiais elektros vartotojų ir turi tam pritaikytą infrastruktūrą.

Tai klientui užtikrina saugumą. Antras žingsnis yra paraiškos ES paramai gauti pildymas. Ją pateikti trunka vos kelias minutes, o gauti galima net iki 3230 eurų – už 1 kW teikiama 323 eurų subsidija. Kadangi saulės elektrinėms skirtas paramos fondas net 9 mln. eurų, tikėtina, kad paramas gaus daugelis. Svarbu teisingai užpildyti paraiškas. Tiesa, reikėtų paskubėti, mat jas teikti galima iki sausio pabaigos. Galiausiai paskutinis žingsnis – pirkimas.

Naudos skaičiuoklę, kurioje galite įsivertinti savo elektros vartojimo poreikius, galite rasti čia.

Šis komentaras yra asmeninė autoriaus nuomonė

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi