Verslas

2015.09.11 13:06

A. Šliupą stebina Latvijos pareiškimai dėl „Rail Baltica“

BNS2015.09.11 13:06

Lietuvos susisiekimo viceministras pareiškė, kad jį nustebino Latvijos kolegos pareiškimas, esą Lietuva nenori suteikti įgaliojimų bendrai Baltijos valstybių europinės vėžės geležinkelio statybos įmonei „RB Rail“. Arijandas Šliupas tikina, kad dėl to šiuo metu vyksta derybos.

„Mus nustebino „Rail Baltica“ projekto partnerių – aukšto rango pareigūnų vieši komentarai, kad Lietuva nenori suteikti tinkamų įgaliojimų bendrai įmonei „RB Rail“. Sakyčiau – priešingai: ekspertiniame lygmenyje kaip tik vyksta diskusijos, kuriomis siekiama detalizuoti atsakomybių pasidalijimo tarp bendros įmonės ir nacionalinių institucijų principus ir suteikti įmonei reikiamus instrumentus, kad ji galėtų atlikti savo darbą tinkamai“, – BNS teigė A. Šliupas.

Latvijos susisiekimo ministras Anrijus Matisas ketvirtadienį pareiškė, kad Baltijos šalys laikosi skirtingų nuomonių, kas turi būti palikta šalių atsakomybei, pavyzdžiui, geležinkelio statyba, konkursų skelbimas. Anot jo, Lietuva mano, kad įmonei nereikia suteikti itin plačių galimybių, jai paliekant tik projekto koordinavimo funkcijas.

Rygoje pernai įsteigta bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonė „RB Rail“ turėtų koordinuoti „Rail Baltica“ projektą nuo Kauno iki Talino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.