Naujienų srautas

Verslas2020.01.24 08:43

VPT: Anykščiai turi nutraukti 1 mln. eurų vertės mokinių maitinimo konkursą

Erika Alonderytė, BNS 2020.01.24 08:43

Anykščių valdžia turi nutraukti maždaug 1 mln. eurų vertės rajono mokinių maitinimo konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Savivaldybė BNS informavo konkursą sustabdžiusi, tačiau kol kas nežino, ar VPT išvadą skųs teismui, ar skelbs naują konkursą.

Anot tarnybos, paslaugas numatyta teikti 13-oje mokyklų, todėl konkursas turėjo būti išskaidytas bent į kelias dalis.

„Sprendimas neskaidyti pirkimo objekto į dalis dirbtinai apriboja tiekėjų konkurenciją ir juos diskriminuoja“, – teigiama VPT išvadoje.

Savivaldybės teigimu, jei išskaidžius konkursą į dalis, jis taptų mažiau patrauklus tiekėjams, todėl sumažėtų jų konkurencija ir padidėtų siūloma kaina. Be to, dalyje mokyklų, ypač kaimuose, labai mažai mokinių, todėl pasiūlymų iš viso nebūtų sulaukta.

Pernai spalį skelbtame konkurse dalyvavo kelios įmonės, bet galutinį pasiūlymą pateikė viena – „Bruneros“. Anot savivaldybės, „tai tik parodo menką rinkos dalyvių susidomėjimą“.

VPT išvadoje rašoma, kad planuojama sutarties vertė yra 1,1 mln. eurų (su PVM), o jos trukmė – nuo šių metų sausio iki 2022 metų liepos.

VPT taip pat pabrėžė, kad laimėtojas išrinktas pagal mažiausios kainos kriterijų, tačiau sveiko ir kokybiško maisto tiekimą mokyklose galėtų paskatinti kainos ir kokybės santykio kriterijus.

Taip pat rekomenduota į sutartį įtraukti nuostatas dėl ekologiškų maisto produktų, kad mokiniai valgytų vertingesnį ir kokybiškesnį maistą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi