Verslas

2015.09.11 09:59

Didieji Vokietijos koncernai laukia pabėgėlių darbo jėgos

15min.lt2015.09.11 09:59

Vokietijos politikai siekia liberalizuoti įstatymus, kurie šiuo metu draudžia prieglobsčio šalyje prašantiems žmonėms dirbti. Didžiosios šalies bendrovės tokius planus sveikina ir teigia, kad leidimas pabėgėliams dirbti yra būtent tai, ko reikia Vokietijos darbo rinkai. Naujienų svetainė dw.de aiškinasi, ką konkrečiai Vokietijos darbdaviai galėtų pasiūlyti pabėgėliams.  

Stažuotės, kartais pasitaikantys apmokymai ir retas pilno etato darbo pasiūlymas – tik tai didžiosios Vokietijos įmonės šiuo metu gali pasiūlyti dirbti pageidaujantiems pabėgėliams.

Rizika, kad pabėgėlis gali būti deportuotas, yra pernelyg didelė ir dėl to kompanijos nenori investuoti į jų mokymą.

Šių metų pavasarį koncernas „Siemens“ vienoje iš savo gamyklų pradėjo į pabėgėlius orientuotą mokamų stažuočių programą, kuri spalio mėnesį bus plečiama.

Bendrovė „Deutsche Telekom“ savo internetiniame puslapyje taip pat reklamuoja apmokamas stažuotes pabėgėliams. Tiesa, keliami reikalavimai yra labai aukšti – priimami tik ekonomikos mokslų studentai su geromis vokiečių ir anglų kalbų žiniomis.

„Deutsche Telekom“ atstovai teigė, kad kol kas pagal šią stažuočių programą neįdarbino nei vieno žmogaus. Tiesa, bendrovė neseniai gavo pirmąją paraišką.

Automobilių dalių ir padangų gamintoja „Continental“ nusprendė šiuo metu egzistuojančią stažuočių programą atverti ir Vokietiją užplūdusiems pabėgėliams.

„Continental“ atstovė Ariane Reinhart teigia nemananti, kad šiuo metu yra išmintinga eiti į pabėgėlių centrus ir ten ieškoti perspektyvių darbuotojų.

„Svarbu žmonėms nurimti nuo streso po kelionės“, – tikina A. Reinhart.

„Deutsche Telekom“ savo ruožtu teigia norintis palaukti, kol Vokietijos politikai galutinai nuspręs dėl pabėgėlių teisinio statuso.