Verslas

2020.01.23 10:48

Vilniuje – dar vienas taršos plastiku šaltinis

atnaujinta 12.41
LRT.lt2020.01.23 10:48

„Vilniaus vandenų“ darbuotojai su antstoliu ketvirtadienį nustatė dar vieną atvejį, kuomet smulkinto plastiko atliekos išleidžiamos į nuotekų tinklus, praneša „Vilniaus vandenys“.

Taršos neleistinomis atliekomis atvejis nustatytas nuotekų šulinyje šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos Žemuosiuose Paneriuose. Manoma, kad įmonės taip gali atsikratyti atliekų, po to kai aplinkosaugininkai viešai paskelbė apie jų patikrinimus. Taip pat tikėtina, kad plastiko atliekomis atsikratoma Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis.

Po to kai pirmadienį nustatytas pirmasis taršos šaltinis ir antradienį „Vilniaus vandenys“ sustabdė taršos plitimą iš jo. Stengiamasi, kad iš nuotekų tinklo bei Vilniaus valymo įrenginių būtų pašalintos smulkinto plastiko atliekos.

Kad smulkinto plastiko dalelės nepatektų į aplinką, „Vilniaus vandenys“ pakeitė technologinį procesą – jis buvo sulėtintas ir didžioji dalis plastiko dalelių nugriebta kartu su riebalais. Smulkinto plastiko atliekos gaudomos pasigamintais itin smulkiais filtrais. Nuotekų valymas nestabdomas, įrenginiai veikia be sutrikimų.

Dėl aplinkos teršimo atliekomis kreiptasi į prokuratūrą.

Raginama visuomenę pranešti apie į nuotekų vamzdyną išpilamus teršalus, draudžiamas pilti medžiagas, taip pat nelegalius prisijungimus prie nuotekų tinklo telefonu 1889.

Mero pavaduotojas Valdas Benkunskas socialiniame tinkle pasidalijo vaizdais iš Vilniaus nuotekų valymo įrenginių, kurie užteršti plastiku.

V. Bankunskas teigia, kad taršos mastai – sunkiai suvokiami protu.

Populiariausi