Verslas

2020.01.23 09:07

Baltarusijai naftą gabenantis laivas atplaukė į Klaipėdą

BNS2020.01.23 09:07

Į Klaipėdos jūrų uostą ketvirtadienio rytą atplaukė laivas su Baltarusijai skirta norvegiška nafta.

Klaipėdos uosto atstovė Dovilė Ringis BNS patvirtino, kad laivas „Breiviken“ įplaukė pro uosto vartus, bet dar neprisišvartavo.

Portalų marinetraffic.com, vesselfinder.com ir myshiptracking.com duomenimis, laivas į uostą atplaukė maždaug 8 val. 30 min.

„Breiviken“ gabena apie 80 tūkst. tonų žaliavinės naftos, skirtos Baltarusijos Naftano naftos perdirbimo gamyklai.

Nafta į geležinkelio cisternas bus perkrauta per „Klaipėdos naftos“ terminalą, o iki Baltarusijos sienos ją veš „Lietuvos geležinkelių“ antrinė krovinių vežimo įmonė „LG Cargo“.

Maskvai ir Minskui nepasiekus susitarimo dėl naftos tiekimo 2020 metais sąlygų, Rusija nuo sausio 1 dienos sustabdė naftos tiekimą Baltarusijos gamykloms, po kelių dienų tiekimas buvo iš dalies atnaujintas.

Baltarusijos valdžia skelbė, kad naftos importo pasiūlymus išsiuntė Baltijos šalims, Lenkijai, Ukrainai, Kazachstanui ir Azerbaidžanui.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad šalis sieks, jog iš Rusijos įsivežama nafta sudarytų 30-40 proc. viso jos poreikio, o po 30 proc. naftos ji turėtų importuoti per Baltijos šalis ir Ukrainą.

Pernai Baltarusija iš Rusijos importavo 17,6 mln. tonų naftos.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS pirmadienį sakė, kad Lietuva gali pasiūlyti Baltarusijai alternatyvą tiek naftos, tiek dujų importui iš Rusijos. Šiuos klausimus ministras numato aptarti per vasario pradžioje planuojamą vizitą Minske.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.