Naujienų srautas

Verslas2020.01.22 22:05

Europoje plintant paukščių gripui Lietuva griežtina kontrolę

Europoje plintant paukščių gripui Lietuva griežtina įvežamų paukščių ir jų produktų kontrolę. Mobilios grupės dirba pasienio ruože su Lenkija, sugriežtinta  kontrolė Lietuvos paukštininkystės ūkiuose.

Kalvarijos-Budzisko pasienio kontrolės punkte tikrinami vilkikai-šaldytuvai. Mobilioje grupėje muitinės ir veterinarijos tarnybos specialistai.

Paukščių gripui plintant visoje Europoje, kontrolė griežtinama pasienyje su Lenkija – ten, kur aptikti pirmieji ligos židiniai. Lenkija yra didžiausia paukštienos eksportuotoja Europos Sąjungoje.

„Tikriname ar turi įsigijimą patvirtinančius dokumentus, ar atitinka pagal dokumentus siunta, jos kiekis, ar tinkamai paženklinta, ar vežama tai, kas nurodyta dokumentuose“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Jūratė Černiavskienė.

Akyliau stebimi ir Lietuvos paukštininkystės ūkiai. „Kontroliuojamas tiek transporto, tiek asmenų judėjimas, yra dezo barjerai, kasdien tikrinama paukščių sveikatos būsena. Ir tie darbuotojai, kurie prižiūri paukščius, negali turėti kontakto su laukiniais paukščiais, su administracijomis aptarta dėl sugriežtinimo, vykdoma kontrolė darbuotojų ar tikrai laikomasi reikalavimų“, – aiškina Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas Kęstutis Matulevičius.

Panorama. „Grigeo Klaipėda“ skandalo atgarsiai: aplinkosaugininkai sulaukia vis daugiau pranešimų apie taršias įmones

Pagrindiniai viruso nešiotojai ir platintojai – migruojantys laukiniai vandens paukščiai.
Veterinarijos specialistai dar neprasidėjus pavasarinei paukščių migracijai rekomenduoja namines vištas, antis, kalakutus laikyti pastatuose arba išleisti į uždaras lauko aikšteles, negirdyti paukščių vandens telkinių vandeniu.

„Nuo gripo saugojam, iš kiemo niekur neleidžiam, nakčiai tvarte gyvena, tvarte šeriam savais pašarais, jeigu reikės uždaryti, uždarysim išvis tvarte, laukan neleisim, nes čia mūsų dar toks pragyvenimo šaltinis“, – pasakoja krosnietis Gediminas Dabkevičius.

Paukščių gripas žmonėms nėra pavojingas. Tačiau jei užkratas patektų – nuostoliai versliniuose paukštynuose būtų milijoniniai. Europos šalyse, kur fiksuotas paukščių gripas jau sunaikinta beveik 400 tūkstančių paukščių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi