Verslas

2015.09.10 20:30

Ukrainos nuostoliai dėl „Šiaurės srauto 2“ vertinami 1,77 mlrd. eurų

ELTA 2015.09.10 20:30

Dviejų naujų dujotiekio „Šiaurės srautas 2“ (Nord Stream 2) gijų statybos visiškai išstums Ukrainą iš Rusijos dujų tiekimo į Europos Sąjungą schemos. Kijevas praras pajamų iš tranzito už 1,77 mlrd. eurų, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Interfaks-Ukraina“, remdamasi šalies premjero Arsenijaus Jaceniuko žodžiais.

„Ukrainai statybos reiškia, kad šalis bus išbraukta iš tranzitinio tiekimo į Europos Sąjungą (schemos), – pareiškė A. Jaceniukas spaudos konferencijoje, vykusioje po susitikimo su Slovakijos ministru pirmininku Robertu Fico Bratislavoje. – Antra, bus prarastos 2 mlrd. JAV dolerių (1,77 mlrd. eurų) vertės lėšos, kurias gauname už dujų tiekimą ES“.

Anot Ukrainos politiko, „Šiaurės srauto 2“ statybos reiškia, kad ES praras tiesioginį dujų tiekimą per Ukrainos teritoriją, t.y. pačiu trumpiausiu keliu. Tokio praradimo apimtys, pasak A. Jaceniuko, – 140 mlrd. kub. metrų.

„Šiaurės srauto 2“ statybos kelia grėsmę nenutrūkstamam dujų tiekimui į pietryčių Europos šalis ir jo saugumui“, – tikina Ukrainos premjeras.

Pareigūnas paragino Europos Komisiją blokuoti dujotiekio „Šiaurės srautas 2“ statybas.