Verslas

2020.01.22 15:01

Šnipiškių gyventojai sutrikę – šiukšlių tiek daug, kad primena sąvartyną

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.01.22 15:01

Vilniaus Šnipiškių gyventojai neapsikenčia po kiemą skraidančių šiukšlių. Jie tikina, kad krūvas atliekų galima pamatyti kiekvieną savaitgalį, o panaši situacija kartojasi jau keletą savaičių iš eilės. 

LRT.lt redakciją pasiekė vilnietės Linos laiškas, kuriame ji teigia, kad Vilniuje, Rinktinės g. 42, esantys konteineriai po savaitgalio atrodo tarsi sąvartynas.

Taip pat skaitykite

„Ir taip po kiekvieno savaitgalio. Atliekos būna išnešiojamos po visą kiemą, o šiukšles tenka nešti į kitose gatvėse esančius konteinerius“, – LRT.lt sakė vilnietė Lina.

Kartu ji atsiuntė ir sausio 20 dienos rytą užfiksuotas nuotraukas.

Kitoje nuotraukoje – Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, V. Pietario g. 6, esantys konteineriai. Vaizdas užfiksuotas sausio 19 dienos vakarą.

„Eilinis sekmadienis Vilnius mieste. Vaizdas pro balkono langą toks pat, kaip prieš savaitę, dvi, kiekvieną savaitgalį. Dėkim nuotraukas, dalinkimės, tegul savivaldybė pamato savo sprendimų pasekmes. Gal pamatę, kuo pavertė miestą, imsis priemonių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė pasipiktinusi Vilniaus miesto gyventoja.

Kaltina automobilius

Tiek Šnipiškių, tiek ir Naujamiesčio mikrorajone atliekas tvarko įmonė „Ekonovus“. Įmonės generalinis direktorius Romas Draskinis teigia apgailestaujantis dėl esamos situacijos. Tikina, kad šiukšlės yra išvežamos du kartus per savaitę, o savaitgaliais šiukšlių susikaupia daugiau, nes sunkiasvorė technika dėl automobilių gausos negali privažiuoti prie konteinerių.

„Gyventojų automobiliai būna pastatyti prie pat konteinerių, todėl negalime prie jų privažiuoti ir turime grįžti kitą grafike numatytą dieną. Natūralu, kad per šį laiką ir atliekų didesnis kiekis prisikaupia. O kelti konteinerių maišus virš automobilių yra pavojinga, nes, nutikus nelaimei, pavyzdžiui, neatlaikius maišo raiščiams, atliekos pabirtų ant gyventojų transporto priemonių“, – sako „Ekonovus“ generalinis direktorius R. Draskinis.

Jo teigimu, įmonė aktyviai bendradarbiauja su Vilniaus miesto savivaldybe. Stengiamasi, kad tokiose probleminėse vietose būtų pastatyti įspėjamieji ženklai, skatinantys neužstatyti konteinerių automobiliais, palikti laisvą privažiavimą prie jų.

„Dar sykį prašome gyventojų nestatyti automobilių pažymėtoje zonoje (nuotraukose matomos geltonos linijos), kad galėtume pasiekti pusiau požeminius konteinerius“, – teigia R. Draskinis.

LRT.lt primena, kad už netinkamai tvarkomas atliekas įmonėms gali būti skiriamos baudos. Per vienuolika 2019 metų mėnesių savivaldybės pritaikytų sankcijų atliekas išvežančioms įmonėms suma siekė daugiau nei 220 tūkst. eurų.

2019 metų lapkričio mėnesį už netinkamą aptarnavimą pietinėje ir šiaurinėje zonose „Ekonovus“ skirta beveik 31 tūkst. eurų bauda.

Už šiukšlių išvežimą Vilniuje atsakingos dvi įmonės – „Ecoservice“ ir „Ekonovus“. Pastaroji prižiūri šiaurinę, centrinę ir pietinę Vilniaus miesto dalį. „Ecoservice“ – rytinę ir vakarinę miesto dalį.

Su šiomis įmonėmis 2019 metų vasarą iki 2026 metų pasirašyta nauja – 71,2 mln. eurų vertės – šiukšlių tvarkymo sutartis.