Naujienų srautas

Verslas2020.01.21 14:42

Nutarta griežtinti kontrolę ir stiprinti apsaugos nuo paukščių gripo priemones

LRT.lt 2020.01.21 14:42

Nutarta griežčiau taikyti visas būtinas priemones, kurios apsaugotų Lietuvos paukštininkystės sektorių nuo didelio patogeniškumo paukščių gripo grėsmių, užkirstų kelius galimam užkrėstos produkcijos patekimui į šalies rinką.      

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad iki šiol daugiausia paukščių gripo atvejų užfiksuota Lenkijoje, jis taip pat aptiktas Vengrijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Ukrainoje. Šie paukščių gripo virusai pavojaus žmonių sveikatai nekelia.

Pažymėta, kad virusu užkrėstose valstybėse nustatomos specialios apribojimų zonos, vykdoma veterinarinė kontrolė, kad produktai iš užkrėstų teritorijų nepatektų į kitas valstybes.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jau sugriežtino fizinę, dokumentinę ir laboratorinę į Lietuvą įvežamų gyvų paukščių, perinių ir maistinių kiaušinių, paukštienos, paukštienos produktų, mėšlo ir kitų šalutinių produktų bei pašarų siuntų kontrolę.

Siekiant užtikrinti, kad į Lietuvos rinką nepatektų produktai iš užkrėstų teritorijų, bus stiprinamas Policijos departamento, Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos bendradarbiavimas. Mobilios šių institucijų grupės aktyviai vykdys patikrinimus keliuose (ypač pasienio ruože su Lenkija) ir ūkio subjektų (mažmeninės ir didmeninės prekybos ūkio subjektų ir turgaviečių) veiklos neplaninius patikrinimus.

Labai svarbu, kad, siekiant sugriežtinti biologinės apsaugos priemones, Lietuvos paukštininkystės ūkiai galės gauti apie 6,4 mln. eurų paramos. Žemės ūkio ministerija planuoja, kad jau nuo kovo pradžios bus priimamos paraiškos šiai paramai gauti.

Dėl šiemet galimos ankstyvesnės laukinių paukščių migracijos nutarta Lietuvoje gerokai paankstinti reikalavimus laikyti naminius paukščius uždarose patalpose.

Paukščių gripas yra itin pavojinga ir greitai plintanti liga. Nuo didelio patogeniškumo paukščių gripo gali nugaišti iki 100 proc. visų ūkyje laikomų naminių paukščių, todėl labai svarbu imtis visų papildomų kontrolės ir apsaugos priemonių, kad paukščių gripo virusas nepatektų į paukščių laikymo vietas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi