Verslas

2015.09.10 14:27

Iranas sumažino naftos kainas iki mažiausio lygio per trejus metus

ELTA2015.09.10 14:27

Iranas sumažino naftos kainas iki mažiausio lygio per trejus metus, tikėdamasis pritraukti Azijos pirkėjus. Iranas nustatė oficialią savo pagrindinės naftos rūšies „Iranian Light“ spalio mėnesio pristatymo kainą su 25 centų antkainiu už barelį, lyginant su 35 centų antkainiu rugpjūtį.

Apie tai praneša „Reuters“ remdamasi dviem gerai informuotais šaltiniais.

Tad Irano nafta ketvirtąjį metų ketvirtį kainuos 15 centų daugiau nei „Arab Light“ ir ši jos kaina, „Reuters“ duomenimis, bus mažiausia kaina nuo 2012 m. ketvirtojo ketvirčio.

Iranas siekia susigrąžinti rinkos dalį, prarastą dėl JAV Ir Europos sankcijų, kurios Irano naftos eksportą nusmukdė daugiau nei du kartus. Azijos pirkėjai savo ruožtu reikalauja, kad kainos būtų mažinamos, atsižvelgus į naftos perteklių pasaulinėje rinkoje. Iranas, taip pat ir tokios Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) šalys, kaip Irakas ir Kuveitas, klientus mėgina pritraukti ne tik mažindamos kainas, bet ir ilgesniais mokėjimų atidėjimais ir nemokamais pristatymais.

Remiantis naujausiais duomenimis, prognozuojama, kad rugsėjį Irano naftos pardavimai sumažės iki mažiausio lygio per pusę metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt