Verslas

2020.01.20 20:59

Nuotekų tekėjimas į Nerį virsta detektyvu: keista srovė iš siurblinės ir už įmonės tvoros likęs Vilniaus vicemeras

Benkunskas kritikuoja ir „Vilniaus vandenų“ lėtą reakciją
LRT.lt2020.01.20 20:59

Dėl nuotekų, kuriose aptikta plastiko dalelių, o jos galimai visą savaitgalį tekėjo į Nerį – vis daugiau klausimų ir keistų aplinkybių.

Nors „Vilniaus vandenys“ pirmadienį ir pradėjo aiškintis, iš kur šios nuotekos galėjo tekėti, tačiau ir pačiai bendrovei skrieja kritika iš sostinės valdžios.

„Kodėl „Vilniaus vandenų“ nuotekų valymo įrenginiai jų neišgaudė arba kodėl „Vilniaus vandenims“ reikėjo beveik dviejų parų, kad būtų įrengtos boninės užtvaros, kurios dabar jau sugaudo net ir smulkiausias daleles, atsakys pradėtas vidinis tyrimas. Tokiose situacijoje įmonės reakcija privalo būti žaibiška ir proaktyvi, o to šiuo atveju nebuvo“, – kritikos įmonei negailėjo Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot politiko, galimas taršos šaltinis fiksuotas pirmadienį po pietų – Sandėlių gatvėje esančioje „Vilniaus vandenų“ siurblinėje buvo paimti nuotekų mėginiai, kuriuose matosi kažkas labai panašaus į tas smulkinto plastiko drožles iš Neries.

„Vizualiai teršalai labai panašūs. Antstolio užplombuoti mėginiai bus pateikti laboratoriniams tyrimams“, – socialinėje erdvėje rašo V. Benkunskas.

Tiesa, vicemeras paviešino ir keistų aplinkybių, kuomet jis ir aplinkosaugininkai buvo atvykę atlikti patikrinimų į įmonę, kuri sukėlė didžiausią įtarimą. V. Benkunsko tikinimu, vos tik buvo paimti nuotekų mėginiai, netikėtai į siurblinę pasileido didesnė vandens srovė.

Negana to, vicemeras nebuvo įleistas į įmonės teritoriją, ten leista apsilankyti tik aplinkos apsaugos specialistui ir „Vilniaus vandenų“ technikas.

„Vėliau atvykus aplinkosaugininkams, bandėme patekti į įmonės teritoriją, tačiau įsileisti buvo tik aplinkos apsaugos specialistai ir Vilniaus vandenų technikas“, – rašo sostinės vicemeras, kuris jau kreipėsi į prokurorus dėl tyrimo pradėjimo.

Primename, kad Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas LRT.lt telefonu pirmadienio popietę teigė, kad galima Neries teršėja įmonė „ECSO“.

Įmonės puslapyje rašoma, kad bendrovė užsiima prekyba antrinėmis žaliavomis, perka jau paruoštą perdirbimui plastiką.

LRT.lt bandė susisiekti su įmone, tačiau pirmadienio popietę to padaryti nepavyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt