Naujienų srautas

Verslas2020.01.20 19:24

Paskelbtos geriausiai apmokamos profesijos: priekyje – skrydžių vadovai, nuskriausti medicinos ir švietimo darbuotojai

Kuo dirbti Lietuvoje norint gauti didžiausią atlyginimą? Į klausimą atsako „Sodra“, paskelbusi geriausiai apmokamas profesijas Lietuvoje. Sąrašo priekyje su daugiau nei 4 tūkst. eurų atlyginimu – skrydžių vadovai, o pabaigoje su 1400 eurų – chemikai.

„Stebint 2018–2019 m. labiausiai tie atlyginimai augo tiems, kurie nelabai yra kur žemiau su tais atlyginimais, t. y. tos sritys, kurios gana ilgą laiką buvo su įšaldytais atlyginimais. Jie buvo vieni žemiausių rinkoje. Taigi augimas 10 proc. buvo viešojo administravimo, švietimo, kultūros, nekvalifikuotos darbo jėgos, transporto, žurnalistikos ir t.t.“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitieinė.

„Sodros“ duomenimis, didžiausias šuolis – gydytojų-specialistų. Jų atlyginimai pernai augo penktadaliu. Anot R. Karavaitienės, nors džiugu, kad atlyginimai augo, tačiau šios profesijos atstovams jis vis dėlto augo nepakankamai.

„Pagal tai, kiek jie mokosi, kokią atsakomybę prisiima ir kokį jie pokytį daro, tai apskritai turėtų būti labiau vertinami. Tas šuolis turėjo atsispindėti ir švietimo srities darbuotojų atlyginimuose, nes jų atlyginimai, kad ir labai gaila, bet yra netoli nekvalifikuotos darbo jėgos“, – teigia marketingo vadovė.

Vidutiniškas atlygis, patenkantis nekvalifikuotam darbininkui į rankas, yra 600 eurų, sako R. Karavaitienė. Nuo jų mažai atsilieka odos, tekstilės gamybos pramonės sričių darbuotojų atlyginimai, taip pat turizmo, kultūros ir švietimo.

„Tai parodo lyg ir valstybės požiūrį – kas yra švietimas, kas yra medicina“, – mano R. Karavaitienė.

Anot jos, per penkerius metus matyti, kad padidėjo poreikis technologinių sričių specialistų. Per šiuos pastaruosius metus atlyginimas šioje srityje augo bene sparčiausiai, įvyko maždaug 65 proc. augimas.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“:

Laba diena, Lietuva. Paskelbtos geriausiai apmokamos profesijos: šimtuko priekyje – skrydžių vadovai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi