Verslas

2020.01.19 22:14

Kaunas liko be socialinio taksi

Jūratė Anilionytė, Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.19 22:14

Kauno neįgalieji nebegali naudotis socialinio taksi paslaugomis. Savivaldybė sako, kad vertinant projektą, abejonių sukėlė palyginti su praėjusiais metais gerokai išaugusi sąmata.

Pasak Socialinio taksi atstovų, vis daugiau žmonių naudojosi pavėžėjimo paslaugomis, todėl ir lėšų iš savivaldybės prašyta daugiau. Nors valdininkai sako, kad judėjimo negalią turintys žmonės dėl tokių paslaugų gali kreiptis į kitas organizacijas, kai kurios sako nedaug galinčios padėti.

„Man labai patiko punktualumas, labai patiko vairuotojo elgesys su manimi – visada paklausia, ką nunešti, ką padėti, ar vežimuke sėdėsite, ar išlipsite?“ – taksi paslaugas giria kaunietė Vida Genevičiūtė.

Panorama. Kaune – smūgis neįgaliesiems: nuspręsta atsisakyti socialinio taksi (su vertimu į gestų k.)

Socialinis taksi žmones toliau veža Vilniuje, Klaipėdoje, Zarasuose, Panevėžyje, Visagine, netrukus – ir Utenoje bei Ukmergėje.

„Aš, būna, važiuoju į Kauną ir Klaipėdą, iš čia važiuoju iki traukinio, iki stoties, ten mane paima vėl su socialiniu taksi, nuveža iki vietos, paima – ir taip aš važinėju“, – pasakoja vilnietė Bela Morkus.

Kaune šia paslauga pernai naudojosi apie 4000 neįgaliųjų. Tačiau valdininkai sako, kad vertinant paraišką šių metų finansavimui gauti, joje būta trūkumų. Be to, suabejota dėl sąmatos. Ji esą gerokai išaugusi, palyginti su pernai.

„Šiais metais skaičiuojant biudžetą, mes tiesiog įsivertinome, kiek tenka žmonėms laukti mūsų paslaugų, nes, na, nevyksta, kad čia ir dabar kaip paprastą taksi išsikviečia, – sako Kauno savivaldybės atstovė Guoda Vaičekauskaitė. – Kadangi yra didelis labai poreikis, deja, žmonės tų paslaugų turi laukti savaitę ar dvi. Tai mes, tą įsivertinę, paskaičiavome biudžetą, pateikėme idealiausią variantą, kiek reikėtų, kad bent daugmaž patenkintume esamą poreikį Kaune.“

Kauno neįgaliųjų draugija – viena iš savivaldybės minimų organizacijų, esą galinčių pavėžėti neįgaliuosius. Tačiau jos vadovas sako, kad Kauno savivaldybė jiems irgi neskyrė lėšų.

„Mes visi atleisti iš darbo – niekas nedirbam. Nei vairuotojų turime, nieko, – sako draugijos vadovas Ignas Mačiukas. – Šiuo metu aš pats sėdu už vairo ir vežu į dializes kelis neįgaliuosius, kurių iš tikrųjų negali numesti.“

Savivaldybės valdininkai pripažįsta, kad dabar kelionės su kai kuriais vežėjais neįgaliesiems gali brangti. Planuojamas konkursas pavėžėjimo paslaugoms pirkti, tačiau kada jis įvyks – neaišku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt