Verslas

2020.01.18 23:01

Nesulaukiant žiemos keičiasi įpročiai: žmonės rūpinasi sėklomis ir atostogomis šiltuose kraštuose

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.18 23:01

Šiltėjantis klimatas keičia žiemos sezono verslininkų kasdienybę. Dėl neiškritusio sniego Lietuvoje veikia tik vienas slidinėjimo centras. Kelionių organizatoriai pastebi, kad žmonės atostogauti vis dažniau renkasi šiltuosius kraštus, o prekybos tinklai džiaugiasi išaugusiais pavasario sezono prekių pardavimais.

Atostogų slidinėjimo kurortuose organizatoriai džiaugiasi – dabar pats kelionių įkarštis. Tačiau pripažįsta, daugiausia klientų sulaukia, kai sninga ir Lietuvoje.

„Įtakos turi, nes pastebėdavome ir ankstesniais metais, kai sninga čia, Lietuvoje, tai sulaukiame daugiau skambučių tą dieną“, – sako „Hi Mountains“ atstovas Vadimas Kzorezas.

Tačiau daugiau skambučių šią žiemą nesulaukia slidinėjimo trasos. Šiuo metu vieninteliame po atviru dangumi veikiančiame slidinėjimo centre Liepkalnyje nusileisti galima vos dviem trasomis iš dešimties.

Nors dabar sausio vidurys, Liepkalnis yra kone vienintelė vieta, kur galima rasti sniego. Tai keičia slidinėtojų įpročius.

„Nemažai žmonių važiuoja į kalnus, į kitas šalis, kur jau daugiau sniego ir trasos įdomesnės, nes pas mus Lietuvoje nelabai ir pasirinkimo yra“, – sako viena iš Liepkalnio slidinėjimo trasų lankytojų.

„Mažiau trasų yra, žmonės galvoja, kad čia neveikia turbūt, be abejo, tai turi įtakos“, – neabejoja ir kitas lankytojas.

Slidinėjimo trasos vadovo Artūro Bielskio teigimu, įprastai sausio viduryje sulaukiama dešimt kartų daugiau lankytojų.

„Tikimės, kad žiema dar ateis, tai neskaičiuojam viščiukų, kurių nėra, bet dar galvojame galbūt ateis kažkas, galbūt tie šalčiai. Dar tik sausio vidurys, gal vasarį bus bent kažkiek“, – svarsto A. Bielskis.

Neįprastai šiltos žiemos keičia ir skrendančiųjų atostogauti kryptis. Populiarėja kelionės į šiltuosius kraštus.

„Kol sniego nėra, niekas jo ir neieško. Populiariausios kryptys yra tradicinės – Egiptas, o be Egipto yra galimybė skristi per Stambulą į Balio salą, Kubą, Meksiką, Tailandas populiarus išlieka“, – tvirtina „Atostogauti“ kelionių ekspertas Andrius Paulionis.

Šiltėjančio klimato įtaką mato ir prekybos tinklai. Pasak „Maximos“ atstovės, žiemos pramogų prekių pardavimai krito du kartus, perkama daugiau pavasario sezono prekių.

„Žmonės jaučia pavasarį. Gėlių svogūnėlių pardavimai išaugo dešimtis kartų, įvairių sėklų pardavimai nuo dviejų iki keturių kartų. Žmonės aktyviai ruošiasi ir gal jau net sodina“, – sako „Maximos“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Vis dėlto prekybininkai pastebi, kad apsaugos nuo šalčio priemonių nuperkama vis daugiau, taip pat išaugo slidinėjimo kostiumų prekyba. Tai rodo, kad žmonės linkę žiemos ieškoti užsienyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt