Verslas

2015.09.09 16:38

Galutiniai skaičiavimai: bloginama Lietuvos ekonomikos prognozė

Erika Fuks, DELFI.lt 2015.09.09 16:38

Šiems metams Finansų ministerija blogina realaus Lietuvos BVP augimo prognozę iki 1,9 proc., o kitiems metams paliekama tokia pati – 3,2 proc.  

Ketvirtadienį Finansų ministerija paskelbs detales Lietuvos ekonomikos prognozes, tačiau trečiadienį buvo paskelbtas jų anonsas.

Prognozuojama, kad 2016 m. galutinis rezultatas, dėl pablogintų projekcijų šiems metams atitinkamai bus prastesnis.

Paaiškinama, kad prognozė pabloginta dėl ekonominių santykių krizės su Rusija ir dėl to nukentėjo eksportas.

„Manau, kad išmintinga versle būtų priimti bendrą nuostatą, kad sunkumai santykiuose su Rusija tapo nuolatiniais“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Pagrindiniais Lietuvos ekonomikos varikliais išlieka vidaus vartojimas, taip pat pastebima, kad Lietuvoje augo bendrasis pagrindinis kapitalas, o tai rodo, kad įmonės investuoja į gamybinius pajėgumus, o tai leidžia tikėtis produkcijos augimo.

Taip pat pastebima, kad Lietuvai pavyksta pritraukti investicijų, kuriama papildomų darbo vietų, auga darbo užmokestis.

Skaičiuojama, kad 2014 m. duomenimis, nedarbas Lietuvoje siekė 10,7 proc., o šiemet Finansų ministerija prognozuoja 9,4 proc., apie 0,5 proc. optimistiškiau, nei prognozuota pavasarį.

Pasak finansų ministro, toks nedarbo lygis vis dar yra per didelis ir, tikimasi, kad ilgainiui jis sumažės iki 4–5 proc.

DELFI primena, kad antradienį Lietuvos ekonomikos augimo prognozę sumažino ir Lietuvos bankas. Skelbta, kad pagal Lietuvos banko prognozę, šalies bendrasis vidaus produktas 2015 m. augs 1,6 proc., kai irželį prognozuota, kad augimas sudarys 2 proc. 2016 m. ūkio plėtra turėtų paspartėti iki 3,2 proc., ankstesnė prognozė buvo 3,4 proc.