Verslas

2015.09.09 14:54

A. Merkel: Vokietijos ekonomika atlaikys pasaulines grėsmes

ELTA2015.09.09 14:54

Situacija Vokietijos ekonomikoje yra puiki, ūkis šiais ir ateinančiais metais augs 1,8 proc., nors iš pasaulinių rinkų ir plinta grėsmių. Tokią nuomonę trečiadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Apie tai praneša „Dow Jones“.

„Situacija Vokietijoje kelis pastaruosius mėnesius buvo gera“, – kalbėjo pareigūnė Žemuosiuose parlamento rūmuose vykusių debatų dėl 2016 metų biudžeto projekto metu. Kanclerė atkreipė dėmesį į tai, kad šalies ekonomika išlieka stipri ir energinga, o darbo rinka aktyvi.

A. Merkel taip pat nurodo, kad šalies vyriausybė ir toliau laikysis savo siekio išlaikyti Vokietijos biudžete balansą iki pat 2019 metų.

Vokietijos eksportas ir importas liepą pasiekė rekordines aukštumas, ir tai rodo, kad prekių iš didžiausios Europos ekonomikos paklausa užsienio rinkose išlieka didelė, nepaisant sulėtėjimo Kinijoje.

Eksportas liepą, atsižvelgus į sezoninius veiksnius, padidėjo 2,4 proc., iki 103,4 mlrd. eurų, o importo apimtys išaugo 2,2 proc., iki 80,6 mlrd. eurų, – tai aukščiausi rodikliai nuo tada, kai 1991 metais buvo pradėta registruoti šiuos duomenis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt