Naujienų srautas

Verslas2020.01.16 17:23

Pardavusi nereikalingą turtą Ignalinos AE papildomai uždirbo beveik 1,5 mln. eurų

Praeitais metais Ignalinos atominė elektrinė (IAE), pardavusi nereikalingą turtą, ir iš kitos komercinės veiklos eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 1,5 mln. eurų.

IAE surengė 46 aukcionus įmonei nereikalingam turtui parduoti. Pardavusi per 2,2 tūkst. tonų įvairių metalų įmonė uždirbo beveik 600 tūkst. eurų papildomų pajamų, iš kito turto pardavimo – beveik 400 tūkst. eurų, teigiama pranešime.

Nurodoma, kad aukcionuose parduodamos nereikalingos įrangos dalys arba kitas turtas, susidaręs įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus.

Nuo 2010 metų buvo išmontuota per 56 tūkst. tonų įrangos, kurios didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose.

Be aukcionuose parduodamų metalų ir kito turto IAE uždirbamas lėšas sudaro pajamos iš kitos komercinės veiklos, tokios kaip patalpų nuoma, geležinkelio paslaugos, ekskursijų organizavimas, suspausto oro tiekimas, investicinė ir kita veikla. 2019 metais IAE iš tokios veiklos papildomai uždirbo apie beveik 500 tūkst. eurų pajamų.

IAE uždarymas numatytas 2038 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi