Verslas

2020.01.16 13:28

Vilniuje atidaryta Europos investicijų banko atstovybė Baltijos šalims

BNS2020.01.16 13:28

Vilniuje ketvirtadienį atidaryta Europos investicijų banko (EIB) atstovybė Baltijos šalims. Tikimasi, kad taip jis bus arčiau rinkos, turės didesnius pajėgumus ir glaudžiau bendraus su nacionalinėmis valdžios institucijomis.

„Mūsų atstovybės atidarymas Baltijos šalims yra labai savalaikis ir būtinas. Tai užtikrins tolesnį bendradarbiavimą (..) ir padės spręsti tiek vietos, tiek pasaulinius iššūkius, su kuriais susiduria Baltijos šalys“, – atidaryme sakė EIB prezidentas Werneris Hoyeris.

Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, atstovybės atidarybas - svarbus žingsnis visoms Baltijos šalims, siekiant efektyvesnio bendradarbiavimo su EIB.

„EIB yra didžiausia tarptautinė finansų institucija pasaulyje ir trys Baltijos šalys, kurios nėra didžiausios pasaulyje, bet jos dabar bus artimesnės nei buvo ir glaudžiau susijusios su EIB“, – renginyje sakė V. Šapoka.

Biurui, kuris veiklą pradės nuo vasario 1 dienos, vadovaus Marco Francini.

Regioninio EIB biuro Vilniuje atidarymas – viena iš EIB politikos, kuria siekiama stiprinti banko dalyvavimą ir veiklą visose ES valstybėse narėse, dalių.

Vien 2019 metais bankas skyrė beveik 530 mln. eurų projektams Baltijos šalyse, o per
pastaruosius penkerius metus – daugiau nei 2,5 mlrd. eurų. Pagrindiniai EIB paramos gavėjai buvo energetikos ir transporto sektoriai.

Lietuva EIB nare tapo 2004 metais. Šiuo metu Lietuvai priklauso 367,13 mln. eurų įstatinio kapitalo (0,15 proc.).

EIB įsteigtas 1958 metais Romos sutartimi kaip ilgalaikes paskolas teikiantis ES bankas. EIB nenaudoja ES biudžeto lėšų, pagal skolinimo apimtis jis yra didžiausia daugiašalė finansų institucija pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.