Verslas

2015.09.09 11:14

D. Grybauskaitė su Seimo valdyba aptars svarbiausius darbus

Prieš artėjančią parlamento rudens sesiją, trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Seimo valdyba ir aptars svarbiausius naujo politinio sezono darbus.

Pasak prezidentūros, susitikime bus kalbama, kokią įtaką valstybės raidai turės geopolitiniai procesai bei laikotarpis prieš rinkimus Lietuvoje. Prezidentė pabrėžia tris pagrindinius prioritetus: tai ekonominio ir finansinio stabilumo užtikrinimas bei socialinės atskirties mažinimas, taip pat geopolitiniai iššūkiai – karinis saugumas ir migracijos krizė bei tęstinė kova su korupcija.

Seimo rudens sesijos darbotvarkėje yra užregistruota 15 prezidentės įstatymų iniciatyvų, kurių tikslas – įtvirtinti skaidrumo ir teisingumo principus socialinės apsaugos, teisės, sveikatos ir švietimo srityse.

Anot šalies vadovės, Seimo politinės valios laukia anksčiau pateiktos iniciatyvos, tarp kurių – pataisos dėl vaikų globos problemų, iniciatyvos dėl didesnio rinkimų skaidrumo užtikrinimo, taip pat Pilietybės įstatymo pataisos su siūlymais.

Popietę Seimo pirmininkė susitiks su komitetų pirmininkais ir vyriausybe – bus aptarta artėjanti sesija. Į rudens sesiją parlamentarai rinksis rugsėjo 10-ąją.

Pirmajame posėdyje numatoma pateikti sesijos darbų programą, kurioje beveik 700 teisės aktų projektų.