Naujienų srautas

Verslas2020.01.15 18:24

Rūkantis viršininkas įdiegė paskatą darbuotojams – jei nerūkai, gauni papildomų atostogų

LRT.lt 2020.01.15 18:24

Vienos Svindono mieste įsikūrusios įmonės darbuotojai apdovanojami 4 papildomomis atostogų dienomis per metus, jei jie nerūko, rašo „The Independent“. 

Personalo atrankos įmonė „KCJ Training and Employment Solutions“ Didžiojoje Britanijoje nuo sausio 2 d. taiko naują bendrovės politiką, pagal kurią skatinami nerūkantys darbuotojai užuot baudus rūkančiuosius.

Vykdomasis direktorius Donas Brydenas, kuris pats rūko, pateikė tokį pasiūlymą tikėdamasis, kad tai paskatins rūkančius darbuotojus mesti šį žalingą įprotį ir privers kitas įmones pasekti jų pavyzdžiu.

D. Brydenui atstovaujantis Jamesas Hackettas sako, kad tokiam žingsniui įmonę pastūmėjo panašios praktikos Japonijos bendrovėse pavyzdžiai.

„Perskaitęs apie tai, Donas susimąstė, – J. Hackettas aiškino leidiniui „The Independent“. – Rūkydami darbuotojai sugaišta labai daug laiko.“

Todėl jis nusprendė šį laiką nerūkantiems kompensuoti, suteikiant papildomas 4 atostogų dienas.

„Jo nuomone, to nepadarius, nerūkantieji būtų diskriminuojami, – sako J. Hackettas. – Niekam nėra malonu visą dieną sėdėti prie darbo stalo, kai tuo tarpu rūkaliai gali bet kada atsistoti ir pasidaryti pertraukėlę.“

2014 m. Didžiosios Britanijos širdies fondo ir Ekonomikos ir verslo tyrimų centro atlikti duomenys rodo, kad rūkymo pertraukėlės šalies įmonėms per metus kainuoja beveik 10 mlrd. eurų, skaičiuojant prarastą produktyvumą, jei rūkantieji bent 4 kartus per dieną pasidaro 10 minučių pertraukėles.

D. Brydeno teigimu, naująją politiką teigiamai įvertino ir rūkantys, ir nerūkantys įmonės darbuotojai – iš 11 bendrovėje dirbančių žmonių šiuo metu rūko maždaug pusė.

Anot J. Hacketto, nuo tada, kai buvo pradėta taikyti šią taisyklę, vienas darbuotojas visam laikui metė rūkyti, o dar du yra užsibrėžę tokį tikslą.

Naujojoje įmonės politikoje numatyta, kad bent metus nerūkantis darbuotojas įgyja teisę į 4 papildomas atostogų dienas.

Jungtinės Karalystės vyriausybinės agentūros „Acas“ (patariamoji, sutaikomoji ir arbitražo tarnyba) teigimu, darbuotojai turi teisę į nepertraukiamą bent 20 min. trukmės pertraukėlę kas 6 valandas.

Ilgesnės pertraukos, pavyzdžiui, valanda pietums, ar rūkymo pertraukėlės suteikiamos pagal susitarimą su darbdaviu.

Nacionalinis statistikos biuras teigia, kad Jungtinėje Karalystėje rūko 16,5 proc. (apie 3,9 mln.) vyrų ir 13 proc. (apie 3,2 mln.) moterų.

J. Hacketto teigimu, bendrovė į tai žiūri kaip į „rūkymo įstatymo raidą“, todėl toks būtų logiškas kitas visų įmonių savininkų žingsnis.

„Buvo laikas, kai žmonės galėdavo rūkyti darbo vietoje, dabar jie turi išeiti į lauką, tad tai būtų kitas logiškas žingsnis, – sako jis. – O mes jau svarstome, ką dar galėtume padaryti šiuo klausimu.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi