Verslas

2020.01.15 10:35

Po Kuršių marių teršimo skandalo „Grigeo Klaipėda“ perduoda nuotekų valymą kitai įmonei

LRT.lt2020.01.15 10:35

„Grigeo Klaipėda“ biologinis nuotekų valymas bus perduotas įmonei „Klaipėdos vanduo“. Šiuo metu įmonės derina ilgalaikės sutarties sąlygas, sakoma išplatintame pranešime žiniasklaidai.

„Nuo praėjusios savaitės antradienio visos „Grigeo Klaipėda“ nuotekos yra nukreiptos į „Klaipėdos vandens“ nuotekų sistemą. Pasirašius ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį, ateityje „Grigeo Klaipėda“ visas pirminiu – mechaniniu – būdu išvalytas vandens nuotekas atiduos įmonei „Klaipėdos vanduo“, kuri atliks biologinį nuotekų valymą“, – sako Tomas Eikinas, „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius.

Pasak T. Eikino, dar praėjusią savaitę įmonė kreipėsi į AB „Klaipėdos vanduo“ dėl ilgalaikės sutarties metams – šiuo metu derinamos sutarties sąlygos. „Grigeo Klaipėda“ vykdydama sutarties sąlygas įrengs automatinį mėginių semtuvą įrengimo prisijungimo vietoje, skaitiklį, kuris nuotoliniu būdu perduos duomenis į „Klaipėdos vandenų“ sistemą, pateiks duomenis apie naudojamas medžiagas.

Praėjusią savaitę „Grigeo Klaipėda“ sudarė vidinį tyrimą atliekančią komisiją – ji atlieka informacijos surinkimą iš visų atsakingų asmenų, techninę nuotekų valymo įrenginių ir kitų susijusių duomenų analizę. Pirmajame tyrimo etape komisija nagrinėja techninio pobūdžio klausimus: kur ir kokie vamzdžiai, šuliniai, sklendės ir skaitikliai yra įrengti, kokios ir kur nuotekos tekėjo. Netrukus įmonė paskelbs pirmojo tyrimo etapo rezultatus.

Bendrovė „Grigeo Klaipėda“ nušalino nuo pareigų atsakingus darbuotojus ir sieks, kad žala būtų atlyginta kaip įmanoma greičiau, veiksmingai bendraujant ir bendradarbiaujant su teisėsaugos ir atsakingomis valstybinio valdymo institucijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt