Verslas

2015.09.09 00:40

Dėl naujojo Darbo kodekso dar nesusitarė

BNS2015.09.09 00:40

Trišalė taryba antradienį nebaigė diskusijų dėl naujo Darbo kodekso projekto nuostatų – ji darbą tęs ir kitą savaitę.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovas Artūras Černiauskas BNS sakė, kad kitas Trišalės tarybos posėdis numatytas rugsėjo 15 dieną.

„Sunku pasakyti, ar jis bus paskutinis, nes diskusijoms dar liko apie 40 Darbo kodekso straipsnių, tarp jų yra aštrių klausimų“, – BNS sakė A.Černiauskas.

Socialiniams partneriams liko aptarti lokautą, daug diskusijų keliantį išeitinių pašalpų dydį, taip pat Profesinių sąjungų įstatymą.

Antradienį įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo sugrįžta prie mamadienių ir tėvadienių suteikimo mažamečius vaikus auginantiems darbuotojams, kvestionuota, kas turi mokėti už mokymuisi skirtas darbuotojo atostogas.

Vyriausybės parengtas socialinis modelis siūlo liberalizuoti darbo santykius bei pertvarkyti „Sodros“ pensijų sistemą. Iš viso planuojama pakeisti apie 40 teisės aktų.

Profesinės sąjungos ketvirtadienį Vilniuje organizuoja didelį mitingą, kuriame protestuos prieš skubotai priimamą socialinį modelį. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija gavo leidimą į renginį surinkti 2 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.