Verslas

2020.01.15 08:18

IKEA atšaukia iš rinkos dalį kelioninių puodelių, žada už įsigytus grąžinti pinigus

LRT.lt 2020.01.15 08:18

IKEA atšaukia iš rinkos Indijoje pagamintus kelioninius puodelius TROLIGTVIS ir ragina vartotojus jais nebesinaudoti. Paskutiniai atlikti tyrimai parodė, jog naudojant puodelį iš plastiko gali migruoti didesni, negu leidžiama, cheminių elementų kiekiai. Nors tiesioginio poveikio sveikatai rizika yra itin žema, raginama pirkėjus grąžinti šias prekes ir atsiimti sumokėtus pinigus, skelbia įmonė.

Italijoje pagaminti puodeliai TROLIGTVIS yra saugūs naudoti ir nėra atšaukiami.

Pastaruoju metu su minimu Indijoje pagamintu produktu atlikti tyrimai parodė, jog jį naudojant galimai migruoja per dideli dibutilftalato kiekiai (DBP).

IKEA yra uždraudusi ftalatų naudojimą savo su maistu besiliečiančių produktų gamyboje, todėl kol bus išsiaiškintos situacijos aplinkybės, stabdomi minimo produkto, gaminamo Indijoje, pardavimai, o vartotojai raginami jį grąžinti, skelbia įmonė.

Kelioniniai puodeliai TROLIGTVIS rinkai pasiūlyti 2019 m. spalio mėnesį. IKEA ragina vartotojus, ant kurių puodelių dugno yra ženklas „Made in India“ (liet. „Pagaminta Indijoje“), grąžinti produktą ir atgauti sumokėtus pinigus. Atsiimant pinigus, pirkimo kvito nereikia, užtenka atsinešti grąžinamą produktą.