Verslas

2015.09.08 15:23

Neringos savivaldybė šventės renginius pirko ne pagal įstatymą

LRT.lt 2015.09.08 15:23

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad Neringos savivaldybė organizavo vasaros švenčių rengimo konkursą, netaikydama Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų

Todėl pagal šį konkursą trejiems metams sudaryta sutartis su VšĮ „ZUZI muzika“ yra niekinė ir turi būti nutraukta, rašoma pranešime spaudai. Bendra sutarties vertė 90 tūkst. eurų (be PVM). Sutartis buvo pasirašyta 2015 m. balandžio 10 d., o sutarties objektas – 2015–2017 m. „Neringos miesto sezono pradžios šventė „Benai, plaukiam į Nidą“.

VPT paaiškina, kad Neringos savivaldybė yra perkančioji organizacija, o numatytiems renginiams bus naudojamos biudžeto lėšos, todėl savivaldybė privalėjo laikytis Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ) nuostatų.

Perkančioji organizacija, apie paslaugų pirkimą viešai nepaskelbusi VPĮ nustatyta tvarka, pažeidė šio įstatymo įtvirtintus skaidrumo ir lygiateisiškumo principus, neužtikrino lygių galimybių visiems potencialiems tiekėjams bei neužtikrino racionalaus biudžeto lėšų panaudojimo.

Atsižvelgdama į šią išvadą, Neringos savivaldybės administracija per dešimt darbo dienų prašoma raštu informuoti VPT apie priimtą sprendimą dėl sutarties nutraukimo su VšĮ „ZUZI muzika“.