Verslas

2015.09.08 16:10

Verslo konfederacijos vadovas: darbo jėgos apmokestinimas per didelis

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 16:10

Šiuo metu dalis darbdavių nesilaiko Darbo kodekso, pripažįsta Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus. Taip pat jis teigia, kad darbo jėgos apmokestinimas yra per didelis.

Verslininkai pastebi, kad dabartinis Darbo kodeksas neveikia. Lietuvos verslo konfederacijos vadovas tuo džiaugiasi, nes, jo tvirtinimu, kodeksas yra nelankstus. Teigiama, kad dažnai susiduriama su situacijomis, kai darbuotojas nori dirbti daugiau, darbdavys su tuo sutinka, bet Darbo kodeksas nenumato tokių galimybių. Tokiu būdu žmogus praranda galimybę daugiau užsidirbti, o darbdavys – suteikti tokią teisę ir efektyviau vystyti veiklą.

Antradienį Lietuvos verslo konfederacijos surengtoje spaudos konferencijoje buvo išsakyta kritika trišalei tarybai, kuri esą priešina darbdavius ir darbuotojus, nors iš tiesų pastarieji turėtų susitarti. Būtent siūlomas naujasis socialinis modelis, anot verslo atstovų, padėtų susitarti, patarti, kiek reikia dirbti, kiek už tam tikrą darbą mokėti.

Tą pačią dieną surengtoje kitoje spaudos konferencijoje profesinės sąjungos pabrėžė, kad su jomis nebuvo tartasi, kai buvo kuriamas naujas socialinis modelis, – darbuotojų atstovams modelis buvo pristatytas vėliau ir tai, pasak jų, buvo padaryta gana neaiškiai. Taip pat buvo pabrėžiama, kad, naujojo socialinio modelio dar nepatvirtinus trišalei tarybai, vyriausybė jau pritarė pakeitimams, todėl nebuvo išklausytos darbuotojų pastabos.

Profesinės sąjungos piktinasi, kad ilgėja darbo savaitė, daugėja darbo valandų. Darbdaviai argumentuoja, kad tai tėra galimybė – žmogus galėtų dirbti daugiau, jei to norėtų. Darbuotojų atstovai tikina, kad tokiu būdu vis dėlto prailginama darbo savaitė ir įvedami privalomi viršvalandžiai.

Šie pastebėjimai buvo išsakyti antradienį Lietuvos verslo konfederacijos ir profesinių sąjungų surengtose spaudos konferencijose. 

Populiariausi