Naujienų srautas

Verslas2020.01.13 14:27

„Klaipėdos vandens“ vadovas: „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymas per mėnesį atsieis 120 tūkst. eurų

Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.01.13 14:27

Praėjusią savaitę nustatyta, kad „Grigeo Klaipėda“, įtariama, tyčia leido iš dalies nevalytas nuotekas į Kuršių marias. Įmonės nuotekos dabar yra valomos bendrovės „Klaipėdos vanduo“, o jų paslaugos „Grigeo Klaipėda“ per mėnesį atsieis apie 100–120 tūkst. eurų.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vyriausioji nuotekų tvarkymo technologė Kristina Bereišienė teigia, kad šiuo metu įmonės „Grigeo Klaipėda“ valomos nuotekos didesnių sunkumų nesukelia.

„Jokių išskirtinių padidėjimų nematome. Matome tik skendinčių medžiagų didesnį kiekį. Taip pat pastebime didesnį biocheminį deguonies suvartojimą. Nuotekų sistemai didesnio apkrovimo nematome. Stebime, tikimės, kad matysime didesnį dumblo prieaugį, o tikslesnius rezultatus matysime po mėnesio ar dviejų. Biologinis nuotekų valymas problemų šiuo metu nesudaro“, – sako K. Bereišienė.

Nuo antradienio visos „Grigeo Klaipėda“ nuotekos yra nukreiptos į „Klaipėdos vandens“ nuotekų sistemą.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vadovas Alenas Gumuliauskas mini, kad nuotekų valymas bendrovei per mėnesį kainuos apie 100–120 tūkst. eurų.

Vadovo teigimu, jau antradienį baigiasi trumpalaikė nuotekų valymo sutartis, kuri buvo sudaryta 7 dienoms su „Grigeo Klaipėda“. Tačiau sutartį žadama pratęsti ilgesniam laikotarpiui.

„Esminė mūsų sąlyga yra, kad būtų pastatytas nuotekų skaitliukas, kuris automatiškai būtų prijungtas į „Klaipėdos vandens“ dispečerinę ir stebimas tiesiogiai visą laiką. Reikalavimus skaitliukui taip pat pateikėme. Deriname mėginių paėmimo vietas. Taip pat deriname ir kitas sąlygas. Ilgalaikėje sutartyje yra daug svarbių parametrų, kuriuos turime sutarti. Ko gero, pratęsime rytoj trumpalaikę sutartį ir artimiausiu metu pasirašysime ilgalaikę“, – sako A. Gumuliauskas

Klaipėdos prokurorai antradienį pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ veiklos – teigiama, kad įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu. Taip galėjo būti daroma ne vienus metus, tad žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

„Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis sako, kad netinkamai išvalytos nuotekos į Kuršių marias pateko per avarinį vamzdį, tačiau jis apie tai nieko nežinojo.

Jo teigimu, kai kurios nuotekos į Kuršių marias Dumpiuose pateko po mechaninio valymo, bet neišvalytos biologiškai. Kiek nuotekų pateko į marias, G. Pangonis sakė šiuo metu nežinantis.

Bendrovė pažadėjo atlyginti padarytą žalą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi