Verslas

2015.09.08 13:45

ES bendrovės: Kinijos žadėtos reformos juda per lėtai

ELTA2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos (ES) Prekybos rūmai antradienį perspėjo, kad „lėtas“ rinkos reformų vykdymas Kinijoje kelia didelį susirūpinimą dėl galimo sąstingio antroje didžiausioje pasaulio ekonomikoje, informuoja „EUbusiness“.

Europos Sąjungos (ES) Prekybos rūmai antradienį perspėjo, kad „lėtas“ rinkos reformų vykdymas Kinijoje kelia didelį susirūpinimą dėl galimo sąstingio antroje didžiausioje pasaulio ekonomikoje, informuoja „EUbusiness“.

Kinijos komunistų partija žadėjo „lemiamą vaidmenį“ skirstant išteklius, priskiriant didesnes funkcijas privačiam kapitalui, toliau vykdant finansines ir valiutos reformas, tačiau ES Prekybos rūmai tvirtina, kad pažadai nevykdomi, o neadekvatūs apribojimai investicijoms išlieka.

Susirūpinimas dėl lėtėjančio augimo Kinijoje sukėlė pasaulio rinkose sumaištį.

Pirmadienį Kinija sumažino šalies 2014 m. oficialų bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugio rodiklį nuo 7,4 iki 7,3 proc.

Šalies ekonomikos augimui lėtėjant, reformų vykdymas tampa itin aktualus ir skubus, sakė AFP agentūrai ES prekybos rūmų Kinijoje pirmininkas Joergas Wuttke.

Savo metinėje ataskaitoje ES Prekybos rūmai teigia, kad Kinijoje pastebimai lėta pažanga atveriant galimybes privačioms bendrovėms „kelia nerimą verslui“.

Ataskaitoje cituojami pavyzdžiai, susiję su apribojimais įvairaus profilio Europos bendrovėms, veikiančioms šalyje; vienas iš tokių apribojimų – spaudimas steigti bendras akcines bendroves su Kinijos partnerėmis.

J. Wuttke taip pat atkreipė dėmesį į Europos bankams taikomus apribojimus, apsunkinančius galimybę steigti savo padalinius Kinijoje, tuo tarpu Kinijos institucijos lengvai galėjo kurti savo skyrius Europoje.

Savo ataskaitoje Prekybos rūmai pastebi tam tikrą pažangą tokiose srityse kaip Vyriausybės valdymas, kurį bandoma supaprastinti. Tačiau kartu priduriama, kad šalyje priimti įstatymai sudaro nemažai kliūčių užsienio bendrovėms. Valstybinės įmonės vis dar dominuoja Kinijos verslo pasaulyje, bet daugumos ekspertų vertinamos kaip neefektyvios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.