Verslas

2020.01.12 12:23

Teismas: Rusnės estakados rangovo konkursas vyko tinkamai

Paulius Viluckas, BNS2020.01.12 12:23

Rusnės estakados statybos rangovo konkursas vyko tinkamai, todėl jo rengėja Lietuvos automobilių kelių direkcija neturi mokėti baudos, patvirtino Apeliacinis teismas.

Teismas sausio 8 dieną, kaip ir Vilniaus apygardos teismas pernai spalį, atmetė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ieškinį. VPT prašė Kelių direkcijai skirti nenurodyto dydžio baudą, o estakados statybos sutartį palikti galioti.

VPT teismui teigė, kad Kelių direkcija neatliko kelio ruožo geologinių tyrimų, ir tai lėmė išsipūtusią darbų kainą bei papildomų darbų poreikį. Pasak VPT, jeigu Kelių direkcija būtų atlikusi geologinius tyrimus iki konkurso paskelbimo, viso projekto kaina būtų mažesnė.

Tačiau abu teismas nutarė, kad VPT nepagrindė šio teiginio.

„Pirmosios instancijos teismas (...) tinkamai tyrė ir teisingai įvertino byloje pateiktus įrodymus“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

VPT pernai vasarį Kelių direkcijai rekomendavo dėl pažeidimų nutraukti kelio Šilutė–Rusnė estakados statybos sutartį, tačiau direkcija to nepadarė motyvuodama, kad taip būtų sužlugdytas vietos gyventojams svarbus projektas.

Beveik 9,5 mln. eurų vertės sutartis 2017-ųjų gruodį pasirašyta su „Kauno tiltų“ ir „TEC Infrastructure“ (buvusiu Tiltų ekspertų centru) konsorciumu. Jo kaina neviršijo suplanuotos lėšų sumos – 10 mln. eurų. Tačiau dėl papildomų darbų projekto vertė išaugo iki daugiau nei 16 mln. eurų.

Sankasos stiprinimo darbų prireikė paaiškėjus, kad po keliu yra durpių sluoksnis. Šiems darbams paskelbus atskirą konkursą, pirmą kartą jis buvo nutrauktas suabejojus jo skaidrumu – skelbta, kad „Kauno tiltai“ galėjo iš anksto žinoti, jog vėliau bus skelbiamas papildomas sankasos stiprinimo konkursas ir dėl to pasiūlė mažesnę kainą.

Tačiau Kelių direkcija aiškino, kad antrojo konkurso poreikis išaiškėjo vėliau. Konkursą pakartojus, jį laimėjo Vilniaus statybos bendrovė „Tilsta“, pasiūliusi 6,3 mln. eurų kainą.

Kelių direkcija BNS nurodė, kad kelio sankasos stiprinimo darbai jau yra baigti.

Oficialiai Rusnės estakada atidaryta gegužės mėnesį, tačiau ja gyventojai iki lapkričio nesinaudojo dėl kelio sankasos stiprinimo ir kelio konstrukcijos įrengimo.

Rekonstruojamą kelią iki estakados planuojama užbaigti liepos-birželio mėnesiais. Šiuo metu darbai estakados prieigose nevysta ir bus atnaujinti kovo 15 dieną.