Naujienų srautas

Verslas2020.01.12 10:10

Bus vertinama, kiek kainuotų pasirengti galimai avarijai Astravo AE

BNS 2020.01.12 10:10

Lietuvoje iki liepos pabaigos planuojama paskaičiuoti, kiek lėšų reikėtų pasirengti galimai avarijai Astravo atominėje elektrinėje (AE). Preliminariu vertinimu, tam gali prireikti šimtų milijonų eurų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) informavo, kad šiuo metu konsultuojamasi su rinka, o po to bus skelbiamas studijos rengėjų konkursas.

„Preliminariai manome, kad bendra lėšų suma sieks apie 1 mlrd. (eurų – BNS), ji taps politinių derybų klausimu. Kol kas nėra aišku, kiek ir kada šių lėšų bus gauta“, – BNS komentavo PAGD Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda.

Jis pabrėžė, kad minėta suma yra išankstinė ir gali keistis.

„Kai kurie preliminarūs duomenys rodė, kad yra apie 600 mln. eurų, bet kadangi mes plačiau nagrinėsime daugiau įvairių poreikių, tai aš labai grubiai pasakiau apie milijardą – tiesiog įsivaizduoti, kokia suma galėtų būti“, – BNS sakė E. Geda.

PAGD svetainėje nurodoma, kad rengiant studiją, bus remiamasi valstybės ir savivaldybių institucijų pajėgumų trūkumo vertinimu, konsultuojamasi su vietos bei tarptautiniais ekspertais.

Preliminari viso projekto vertė siekia apie 344,6 tūkst. eurų, iš jų 327,4 tūkst. eurų – ES lėšos.

Pasak E. Gedos, į šią sumą įeina taip pat ir renginių organizavimas, kelionės į Suomiją ir Japoniją. Lietuvos specialistai jau buvo išvykę į Suomiją aptarti pasirengimą branduolinėms avarijoms, o šiemet jie vyks į Sendajų Japonijoje.

Pernai spalį pietryčių Lietuvoje keturias dienas vyko civilinės saugos pratybos, skirtos mokytis reaguoti į incidentą Astravo atominėje elektrinėje.

Baltarusija praėjusių metų gruodį paskelbė, kad branduolinis kuras pirmajam reaktoriui turėtų būti atgabentas 2020 metų pirmąjį ketvirtį, o patį reaktorių tikimasi įjungti šiemet.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi