Verslas

2020.01.12 09:29

Grūdų augintojai džiaugiasi šilta žiema

ELTA 2020.01.12 09:29

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sako, kad esant dabartiniams orams žieminės kultūros auga puikiai.

„Tokia žiema tinka idealiai. „Angliška“ žiema. Būtų idealu, jei nebūtų didelių temperatūrų svyravimų. Kadangi nėra sniego dangos, tai bet koks staigus atšalimas gali smarkiai pakenkti augalams, nuo šalčio jie gali žūti. Geriausia, kai būna sniego, tada ramu, sniegas apsaugo“, – Eltai teigė A. Macijauskas.

Anot jo, lietinga sausio pradžia taip pat geras ženklas grūdų augintojams, nes žemės ūkis visus metus kentėjo nuo sausros.

„Drėgmė gerai, kol nėra įšalo, ji puikiausiai geriasi į žemę, nes balansas drėgmės yra pažeistas. Du metai iš eilės yra sausringi, o kai kuriuose rajonuose kritulių kiekis tesiekia 50 proc. metinės normos, tai dirvos yra perdžiūvusios ir drėgmės trūkumas vis dar yra“, – sakė A. Macijauskas.

„Jei taip ir toliau tęsis, tai būtų ideali žiema“, – pridūrė jis.

Praeitų metų liepą Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos teigimu, nuostoliai žemės ūkiui ir kitiems sektoriams pernai buvo išties dideli, net palyginti su 2018 metais, kai stichinė sausra buvo apėmusi gerokai daugiau, t. y. 24 šalies savivaldybes.