Naujienų srautas

Verslas2020.01.11 08:31

Ruginienė apie „Grigeo“ skandalą: būtų gaila, jei dėl aplaidumo darbuotojai netektų savo darbo vietų

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.01.11 08:31

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad raginimai vartotojams nepirkti „Grigeo“ produkcijos gali atsiliepti ne tik prieš įmonę, bet ir prieš nekaltus darbuotojus.

„Suprantu iš gyventojų taško, ta protesto išraiška yra pakankamai suprantama, nes faktai šokiruojantys, tačiau iš darbuotojų perspektyvų tai gali atnešti neigiamų pasekmių. Visada „Grigeo“ koncerno įmonės darbo vietas galėjome vadinti pakankamai geromis ir darbdaviai iki šiol darbuotojais rūpinosi pakankamai gerai. Turėjome ir kolektyvines sutartis, dar dabar turime. Labai būtų gaila, jei dėl vienų ar kitų sprendimų ir kažkieno aplaidumo dalis darbuotojų netektų savo darbo vietų, darbo užmokesčio arba mažėtų socialinės garantijos“, – Eltai sakė LPSK pirmininkė.

„Labai tikimės, kad nereikės nerimauti darbuotojams. Iš tikrųjų šita žinia sukrėtė visus – ir pačius darbuotojus. Darbuotojai, kaip jų profsąjungos pirmininkė sakė, yra šokiruoti, bet viskas lyg ir stabiliai laikosi“, – pridūrė I. Ruginienė.

Jos teigimu, artimiausiu metu privalės įvykti susitikimas tarp profsąjungų ir vadovybės, kurio metu būtų aptarta susidariusi situacija, sudėliotas planas, kaip įmanoma būtų labiausiai apsaugoti darbuotojus.

„Kai sužinojome būtent apie Klaipėdą, pati tai iš žiniasklaidos sužinojau, lankiausi ne vieną kartą visose įmonėse ir net negalėjo įtarimų kilti, kad tokie dalykai galėtų dėtis. Pirma mintis ir buvo, kaip bus su darbo vietomis. Ar pakankamai didelė bauda ir sankcijos iš tikrųjų nepakenks ten dirbantiems darbuotojams. Niekas nenori tokios situacijos, kai keli šimtai darbuotojų tiesiog išeitų į gatvę, prašyti pašalpų. Įmonė dirba, moka mokesčius, tiesiog norėtųsi, kad išlaikytų darbo vietas. Bet, be abejo, taip pat negali pateisinti ir tos žalos gamtai, apie kurią išgirdome“, – Eltai komentavo I. Ruginienė.

Kaip ELTA jau rašė, Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos antradienį paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias.

Nepirkti „Grigeo“ produkcijos nusprendė prekybos tinklas „Iki“, taip pat remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“. DELFI ketvirtadienį pranešė, kad „Grigeo“ produkcijos nepirks ir „Norfa“. Kiti prekybos tinklai skelbė dar svarstantys, kaip pasielgti.

Nors anksčiau „Grigeo“ žiniasklaidai išplatintame pranešime teigė, kad incidentas grupės veiklos nepaveiks, ketvirtadienį „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis pripažino, kad žala bus patirta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi