Naujienų srautas

Verslas2020.01.10 13:09

„Grigeo“ produkciją parduotuvėse radę gyventojai kaltina prekybos tinklus melu, šie paaiškina situaciją

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.01.10 13:09

Didieji šalies prekybos tinklai dėl „Grigeo Klaipėda“ kilusio skandalo atsisako pirkti „Grites“ produkciją. Tačiau neteisingai šią informaciją supratę žmonės piktinasi, kad ir toliau prekybos tinkluose mato „Grite“ gaminius.

Po kilusio skandalo, kai „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido dalinai nevalytas nuotekas, keletas prekybos tinklų šalyje („Iki“, „Senukai“, „Norfa“) atsisakė toliau pirkti „Grigeo“ grupės įmonių gaminamą „Grite“ produkciją.

Tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ vartotojai kelia nuotraukas teigdami, kad minėti prekybos tinklai ir toliau prekiauja „Grites“ produkcija.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Indrė Baltrušaitienė LRT.lt tikina, kad galbūt žmonės ne taip suprato. Atsisakoma tik daryti naujus užsakymus, o likusi produkcija lentynose bus ir toliau pardavinėjama.

„Nuo trečiadienio sustabdėme visų „Grite“ prekių pirkimą. Tačiau tai, ką turime, mes parduodame. Nestabdome prekybos, stabdome pirkimą ateityje“, – sako I. Baltrušaitienė.

Paklausta, kiek laiko „Iki“ žada iš tiekėjų nebepirkti „Grite“ produkcijos, I. Baltrušaitienė teigė, kad tai bus daroma tol, kol bus išsiaiškinta daugiau įvykio aplinkybių.

Ji taip pat minėjo, kad pirmadienį gali paaiškėti, ar yra smukę „Grite“ produktų pardavimai.

Tai, kad prekybos tinkas „Norfa“ neatsisako parduoti „Grite“ produkcijos, o tik stabdo naujų produktų užsakymus, dar kartą pakartojo ir mažmeninės prekybos grupės atstovas Darius Ryliškis.

„Ką turime, tą ir pardavinėjame. Sustabdyti yra tik nauji produkcijos užsakymai“, – komentavo jis.

D. Ryliškis pastebi, kad kol kas „Norfoje“ nėra fiksuojami smunkantys „Grite“ produkcijos pardavimų duomenys: „Didelių pokyčių kol kas nematome.“

Įmonių grupės „Grigeo“ prezidentas ir didžiausias akcininkas Gintautas Pangonis pripažino, kad tik mechaniškai išvalytos nuotekos per avarinį įmonės „Grigeo Klaipėda“ nuotekų vamzdį į Kuršių marias buvo leidžiamos tyčia, tačiau jam nežinant.

Reaguojant į įvykius, ketvirtadienį Vilniuje surengtas protestas prie Vilniuje esančios „Grigeo“ gamyklos. Protesto dalyviai ragino nebepirkti šios įmonės gaminamų „Grite“ produktų.

G. Pangonio teigimu, apie 45 proc. „Grite“ produktų yra parduodama Lietuvoje, o šios produkcijos smukę pardavimai turėtų neigiamą įtaką įmonės finansiniams rezultatams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi