Verslas

2020.01.12 15:20

„McDonald‘s“ vadovas siekia atsiriboti nuo ankstesnių vadovų skandalų – užsimojo baigti darbuotojų vakarėlius

LRT.lt 2020.01.12 15:20

Naujasis restoranų tinklo „McDonald's“ generalinis direktorius Chrisas Kempczinski, stengdamasis nustumti užmarštin ankstesnių aukščiausio lygio vadovų flirto skandalus, sukūrė naują paskyrą socialiniame tinkle „Instagram“, informuoja leidinys „Business Insider“.

Šič savaitę C. Kempczinski su bendrovės darbuotojais pasidalino naujametine žinute. Laiške, kurį „Business Insider“ pavyko gauti, darbuotojai sveikinami sėkmingai užbaigę 2019 m.

C. Kempczinski teigia, kad didžiuojasi „McDonald's“ veikla, padedančia kurti naujas galimybes, stiprinti bendruomenę ir bendradarbiaujant rasti sprendimus.

„Visa tai grįsta mūsų svarbiausiomis vertybėmis, kurios ir yra bendrovės veiklos pamatas, – rašo naujasis generalinis direktorius. – Todėl, kad taptume dar stipresni, privalome ir toliau stengtis kuo tolygiau jas taikyti mūsų trimis pagrindiniais komponentais grįstoje sistemoje.“

Laiško pabaigoje C. Kempczinski užsimena, kad turi naują „Instagramo“ paskyrą.

„P.S. Nekantrauju jums pranešti, kad nuo šiandien galite sekti mano paskyrą „Instagrame“ @chrisk_mcd. Norėčiau, kad taptumėte mano pirmaisiais sekėjais,“ rašo C. Kempczinski.

C. Kempczinski „Instagramo“ paskyra atspindi jo pastangas atrodyti kaip įmanoma malonesniam ir susitelkusiam į „McDonald's“ veiklą. Pats C. Kempczinski seka 14 paskyrų. Daugelis jų priklauso „McDonald's“ partneriams, įskaitant tokias bendroves kaip „Yoplait USA“, „Sprite“ ir „Fanta“. C. Kempczinski taip pat seka Čikagos miesto, kuriame įsikūrusi centrinė „McDonald's“ būstinė, ir Duke universiteto, kurį pats baigė, paskyras.

Visgi toks vadovų elgesys nėra tendencingas. „Amazon“ generalinis direktorius Jeffas Bezosas neseka nė vienos paskyros „Instagrame“, o štai „Walmart“ vadovas Dougas McMillionas seka net 300 paskyrų, tarp kurių ir konkurentai „Target“, ir tokios žvaigždės kaip Selena Gomez ar Katy Perry, ir ne vienas politikas, pavyzdžiui, prezidentas Donaldas Trumpas, senatoriai Cory Bookeris ir Bernie Sandersas.

„McDonald's“ generaliniam direktoriui C. Kempczinski nauja paskyra reiškia naują pradžią. Pradėjus tyrimą dėl ryšių su bendradarbe, lapkričio pradžioje buvo priverstas atsistatydinti buvęs bendrovės vadovas Steve Easterbrookas.

Neseniai žurnale „Wall Street Journal“ pasirodžiusiame straipsnyje teigiama, kad ankstesnė „McDonald's“ vadovybė, su S. Easterbrooku ir buvusiu personalo direktoriumi Davidu Fairhurstu priešakyje, „toleravo bendrus aukščiausio lygio vadovų ir eilinių darbuotojų vakarėlius ir bičiulystę“, kuriuose buvo vartojamas alkoholis ir flirtuojama.

Žurnale taip pat skelbiama, kad S. Easterbrookas ir D. Fairhurstas, kuris taip pat lapkričio pradžioje atsisveikino su „McDonald's“, po darbo kartu su darbuotojais eidavo išgerti, o S. Easterbrookas dar buvo ir mėgėjas paflirtuoti su bendradarbėmis.

„Wall Street Journal“ skelbė, kad naujasis bendrovės vadovas yra pasiryžęs keisti profesinę kultūrą įmonėje ir užbaigti vakarėlių po darbo erą, kuriuose buvo palanki terpė netinkamiems veiksmams.

Dar būdamas „McDonald's“ generaliniu direktoriumi S. Easterbrookas naudojosi savo šiuo metu jau privačia „Twitterio“ paskyra naujienoms apie greito maisto restoranų tinklo pasiekimus skelbti. Šios paskyros administratorius seka ne tik „McDonald's“ ir dviejų bendrovės įsigytų startuolių „Twitterio“ paskyras, bet ir „BuzzFeed Food“, memų puslapį „Very British Problems“ ir dar keletą su Anglijos „Premjer“ lygos futbolo klubu „Watford“ susijusių paskyrų.