Verslas

2020.01.10 07:44

Simonas Gentvilas: kvapas prie avarinio vamzdžio vis dar išlieka stiprus

atnaujinta 13:40
Jonas Deveikis, Jūratė Skėrytė, LRT.lt, BNS2020.01.10 07:44

Penktadienį Seimo aplinkos apsaugos komitetas organizavo išvykstamąjį posėdį Klaipėdoje. Jo metu buvo bandoma išsiaiškinti įvykio, kada „Klaipėdos Grigeo“ leido dalinai nevalytas nuotekas į Kuršių marias, aplinkybes.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto primininko pavaduotojas, liberalas Simonas Gentvilas LRT.lt teigė, kad ryte su komiteto nariais lankėsi šalia Dumpių gyvenvietės esančioje „Grigeo Klaipėda“ teritorijoje, iš kurios avariniu vamzdžiu buvo leidžiami teršalai į Kuršių marias.

Nors teršalų leidimas į Kuršių marias sustabdytas dar antradienį, teritorijoje vyravo stiprus kvapas.

„Kvapas yra stiprus. Teritorijos ribose jis yra toleruojamas, bet už teritorijos ribų... Vamzdis yra 2 metrai po mariomis. Būtent toje vietoje ir yra didžiausia tarša.

Sklendę, jeigu kažkas privažiuoja prie vartų, ją galima greitai užsukti. (...) Jeigu darbuotojas nori, taršą gali sustabdyti iš karto“, – sakė S. Gentvilas.

Neeilinį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį inicijavo konservatoriai Aistė Gedvilienė ir Paulius Saudargas, liberalas S. Gentvilas ir Mišrios Seimo narių grupės narys Andrius Mazuronis.

S. Gentvilas minėjo, kad komiteto nariai kartu su Klaipėdos savivaldybės tarybos nariais ir tyrimą vykdančiais prokurorais dalyvavo susitikime, kuriame buvo teigiama, kad Klaipėdos aplinkos apsaugos pareigūnai dirbo tik formaliai.

„Prokurorė posėdyje viešai pasakė, kad Klaipėdoje aplinkosauga yra vykdoma tik formaliai. Po to ji teigė, kad nebuvo pasitikima vietiniais pareigūnais, todėl tyrimą inicijavo patys“, – sako Klaipėdoje esantis S. Gentvilas.

Anot jo, dar šiandien „turėtų lėkti Klaipėdos pareigūnų galvos“ arba jų veikla turėtų būti sustabdyta.

„Grigeo suspendavo savo darbuotojus. Jei prokurorė paskelbė viešai, kad Klaipėdos aplinkosauga veikė tik formaliai, tai koks dabar informatorius kreipsis į šitą aplinkosaugą su šiais pareigūnais“, – retoriškai klausė Seimo narys.

Klaipėdiečiai protestavo

Penktadienį prie Klaipėdos miesto savivaldybės buvo surengtas ir nedidelis protestas. Prie savivaldybės buvo sukrauti tualetinio popieriaus ritinėliai.

Pietinės miesto dalies gyventojams atstovaujanti, miesto tarybos narė Ligita Girskienė prie savivaldybės taip pat padėjo dėžę su užrašu „Išvalykit ką pridarėt“.

Įmonės „Grigeo“ prezidentui Gintautui Pangoniui ji taip pat ketino įteikti ir simbolinę dovaną – „skaitliuką“.

Klaipėdos prokurorai antradienį pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ veiklos – teigiama, kad įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu. Taip galėjo būti daroma ne vienus metus, tad žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

„Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis sako, kad netinkamai išvalytos nuotekos į Kuršių marias pateko per avarinį vamzdį.

Jo teigimu, kai kurios nuotekos į Kuršių marias Dumpiuose pateko po mechaninio valymo, bet neišvalytos biologiškai. Kiek nuotekų pateko į marias G. Pangonis sakė šiuo metu nežinantis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt