Verslas

2020.01.09 09:42

Naujas smūgis „Grigeo“ – produkcijos pirkimą stabdo „Senukai“ ir „Norfa“

šiandien sprendimą žada priimti ir kiti prekybos tinklai

Didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ pranešė stabdantis Kuršių marias, kaip įtariama, teršusios bendrovės „Grigeo“ produkcijos pirkimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

„Esame susirūpinę įtarimais milžiniško masto gamtos teršimu, todėl negalime likti nuošalyje, kartu su visuomene laukdami atsakymų į visus iškilusius klausimus. Atsakingas požiūris versle turi būti ne tik deklaruojamas, bet ir įgyvendinamas“, – pranešime sakė „Kesko Senukų“ atstovė Elona Uckutė.

Pasak jos, jau įsigyta „Grigeo“ produkcija bus parduodama, tačiau ji nebebus užsakoma.

Apie tai, kad stabdo naujų „Grigeo“ produkcijos prekių pirkimą, ketvirtadienio rytą pranešė ir prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.

„Jau yra sprendimas. Nauji pirkimai iš „Grigeo“ stabdomi tol, kol teisėsaugos institucijos pareikš savo poziciją dėl įvykių“, – LRT.lt teigė D. Ryliškis.

Susisiekus su „Rimi“ prekybos tinklu, viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sakė, kad „Rimi“ kol kas nepirkti „Grigeo“ produkcijos neketina.

„Situacija tokia pati kaip vakar – laukiame atsakymo iš paties „Grigeo“, kad galėtume priimti sprendimus dėl tolesnio bendradarbiavimo“, – sakė ji. Tokią pačią poziciją išsakė ir prekybos tinklas „Maxima“.

LRT.lt primena, kad „Grigeo“ produkcijos pirkimą trečiadienį pranešė stabdantis ir vienas didžiausių prekybos tinklų Lietuvoje „Iki“, o „Lidl“ „Grigeo“ produkcija apskritai neprekiauja.

„Kesko Senukai“ Baltijos šalyse valdo 104 parduotuvių – 85 „Senukų“ ir „Statybų duonos“ parduotuves Lietuvoje, 8 „K-Rauta“ parduotuves Estijoje ir 11 „K Senukai“ parduotuvių Latvijoje.