Verslas

2020.01.09 09:38

Prezidentas po incidento „Grigeo“: turime „apsivalyti“ nuo nesąžiningų pareigūnų

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.01.09 09:38

Po ekologinio incidento Klaipėdoje, prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog būtina ne tik išsamiai įvertinti potencialas rizikas ir aplinkos taršą, bet ir „apsivalyti“ nuo nesąžiningų pareigūnų Aplinkos apsaugos sektoriuje.

„Tai, kas šiuo metu vyksta, yra baisu. Reikia konstatuoti ir neapsiriboti vien konkrečiu Klaipėdos atveju. Reikia atlikti labai išsamią analizę, kas vyksta su mūsų gamta, potencialiomis bombomis, kurias randame apsilankę įvairiuose regionuose. Neseniai lankėmės Utenoje – dar vienas atliekų sandėlis, kuris yra kaip savotiška bomba, galinti bet kada sprogti.

Pirmiausia turime apsivalyti nuo nesąžiningų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų, jeigu tokių yra, – o tokių, matyt, yra ir galbūt ne vienas, ir daryti labai aiškias išvadas. Tai štai šitos negerovės turi būti keliamos į viešumą“, – LRT RADIJUI sako prezidentas.

Prezidentas sako, kad informacija apie „Grigeo Klaipėda“ akivaizdžiai demonstruoja tyčinę veiklą. Prezidentas teigia, kad aplinkos ministrui reikia rimtai reikia susirūpinti tuo, kas vyksta jo vadovaujamoje sferoje, ir už tai atsakyti.

„Tai nėra avarija, bet sąmoninga veikla, siekiant taupyti sąnaudas. Tai akivaizdus tyčiojimasis iš visuomenės, tai netoleruotina. Manau, kad atsakingi asmenys bus nubausti visu griežtumu. Tokių objektų ir galimai dangstančių šiuos nusikaltimus pareigūnu gali būti daugiau. [...] Aš manau, kad aplinkos ministrui reikia labai rimtai susirūpinti tuo, kas vyksta jo ūkyje, ir padaryti reikiamas išvadas“, – atkreipia dėmesį prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt