Verslas

2020.01.09 11:41

Šimašius teigia, kad atliekų vežėjai neįvertina sostinės masto – jiems trūksta vadybinės patirties

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad dėl susidariusios situacijos dėl šiukšlių neišvežimo yra kalta nauja įmonė, perėmusi dalį šių paslaugų. „Dvejose zonose iš penkių šiukšlių išvežimą organizuoja įmonė „Ekonovus“, – LRT RADIJUI sako R. Šimašius.

„Neslėpsiu, turėjome su jais griežtą pokalbį. Susidaro įspūdis, kad jiems trūksta vadybinių įgūdžių, todėl ir stringa normalus šiukšlių išvežimas. Vilniuje yra 30 tūkst. taškų, iš kurių yra išvežamos atliekos, – sako sostinės mertas. – Tai kompanijai tikrai turime daug priekaištų. Ji gavusi ir baudų“.

R. Šimašiaus teigimu, sostinės savivaldybės tikslas nėra išrašinėti baudas. „Yra noras, kad ta bendrovė susiimtų ir pradėtų tinkamai atlikti paslaugas vilniečiams“, – tikina Vilniaus meras.

Sostinės meras taip pat LRT RADIJUI sako, kad viešuosiuose paslaugų pirkimuose dalyvaujančios įmonės dažnai neįvertina sostinės masto ir sunkiai tvarkosi su vadybiniais gebėjimais.

LRT.lt primena, kad pastaruoju metu padaugėjo vilniečių skundų dėl neišvežtų šiukšlių.

Vilniaus savivaldybė 2017-ųjų spalį buvo pasirašiusi penkerių metų trukmės sutartis su trimis bendrovėmis – „Ekonovus“, „Ecoservice“ ir „VSA Vilnius“. Dvi minėtos bendrovės pernai išsireikalavo didesnių tarifų ir naujomis sutartimis užsitikrino 71,2 mln. eurų vertės užsakymą iki 2026 metų lapkričio. „VSA Vilnius“ sutartį dėl patiriamų nuostolių nutraukė.

Vilniuje dėl to nuo sausio brangsta ir pats atliekų išvežimas – daugiabučiams kaina gali kilti iki 70 procentų. Sostinės vicemeras Valdo Benkunskas sako, kad tikrasis brangimas paaiškės pavasarį, kai vilniečiai gaus pirmąsias sąskaitas, nes pagal naują skaičiavimo sistemą kaina iš dalies priklausys ir nuo nerūšiuotų atliekų svorio konteineriuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius