Verslas

2020.01.08 20:40

Mažeikos teigimu, „Grigeo Klaipėdos“ tarša galimai vyko nuo 2012 metų

Paulius Viluckas, BNS 2020.01.08 20:40

Kartoną gaminančios įmonės „Grigeo Klaipėda“ tarša buvo organizuojama ir planuojama ilgą laiką, sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Ministro teigimu, tarša galimai vyko nuo 2012 metų.

Anot jo, teisėsaugos operacija parodė, kad veiksmams „Grigeo Klaipėda“ ruošėsi iš anksto.

„Kaip matome iš paskutinės operacijos, tai buvo gerai pasiruošta ir suplanuota. Galimai nuo 2012 metų vykstanti tarša buvo planuojama iš anksto, tai neatsitiko per vieną naktį, savaitę, ar mėnesį, tai buvo padaryta gerokai anksčiau“, – portalo delfi.lt laidoje „Dėmesio centre“ sakė ministras.

K. Mažeika pažymėjo, kad „Grigeo Klaipėda“ turėjo profesionalų įrengimą – sklendė atsidarydavo vienu mygtuko paspaudimu.

„Nevalytos nuotekos į „Klaipėdos vandenų“ išleistuvą patekdavo paskutinėje stadijoje – kai aplinkosaugininkai neturėjo jokių galimybių paimti mėginius, atlikti vandens tyrimus“, – sakė ministras.

Anksčiau trečiadienį K. Mažeika BNS teigė, kad dėl „Grigeo Klaipėdos“ veiksmų aplinkai padaryta žala gali siekti 60 mln. eurų.

Klaipėdos prokurorai antradienį paskelbė pradėję tyrimą dėl taršos Klaipėdoje. Įtariama, kad už tai gali būti atsakinga čia veikianti bendrovė „Grigeo Klaipėda“.

Prokurorų teigimu, įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu, o žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

Pasirodžius informacijai apie įtariamą „Grigeo Klaipėdos“ taršą Kuršių mariose, nuo antradienio įmonės nuotekas valo „Klaipėdos vandenys“.

Antradienį taip pat sustabdyta ir prekyba „Grigeo“ akcijomis biržoje.

Pati „Grigeo Klaipėda“ trečiadienį informavo aplinkosaugininkus, kad nustojo leisti nevalytas nuotekas į Kuršių marias.