Naujienų srautas

Verslas2020.01.08 20:19

Eurokomisaras Sinkevičius žada atidžiai sekti „Grigeo“ tyrimus: situacija niūri

LRT.lt 2020.01.08 20:19

Virš bendrovės „Grigeo Klaipėda“ kaupiasi juodi debesys. Šią kartono gamintoją, kaip įtariamą teršėją, įvardijo prokurorai. Jų produkcijos pirkimo atsisako prekybininkai. Į situaciją sureagavo ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, kuris žada situaciją sekti asmeniškai.

„Vos išlindome iš gaisro Alytuje, skęstame nuotekose Klaipėdoje. Situacija niūri. Kaip komisaras turėčiau mandagiai pasakyti, kad pagal Europos Sąjungos ir nacionalinius teisės aktus, valstybės narės bei jų institucijos atsako už tai, kad tokių situacijų būtų išvengta. Bet ši istorija peržengia visas ribas, tad leisiu sau praplėsti ir savąsias“, – feisbuko paskyroje rašo eurokomisaras.

V. Sinkevičiau teigimu, kai žmonių sveikata ir aplinka tampa antraeiliu dalyku, negalima kalbėti apie aplaidumą. „Bet tai dar ne viskas. Šiomis dienomis pradėta daug tyrimų. Teisėsauga pradėjo savo tyrimus, „Grigeo“ pradėjo vidinius tyrimus ir taip toliau. Patikinu, šitą situaciją seksiu asmeniškai ir tai darysiu labai atidžiai. Tyrimai negali pasibaigti niekuo, jų rezultatai turi parodyti, kas iš tiesų įvyko, kodėl gyventojai nebuvo išgirsti iš karto, kodėl net po perspėjimų niekas nesiėmė veiksmų.

Savo ruožtu su kolegomis žengėme nedidelį, tačiau svarbų žingsnį. „Grigeo“ produkcija ženklinama Europos ekologiniu ženklų „Ecolabel“, kuris nurodo, kad įmonė gamindama produktus imasi visų priemonių, skirtų apsaugoti žmonių sveikatą. Šiandien kreipėmės į Aplinkos apsaugos agentūrą su prašymu įvertinti, ar „Ecolabel“ ženklinimas gali būti taikomas įmonės produkcijai. Klausimų kol kas daugiau nei atsakymų, bet jie privalo būti išsiaiškinti ir pateikti visuomenei“, – tęsia eurokomisaras.

LRT.lt primena, kad antradienį po visą naktį trukusios operacijos Klaipėdos prokurorai paskelbė, kad kartoną gaminanti didelė uostamiesčio įmonė „Grigeo Klaipėda“ kol kas nežinomą laikotarpį į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Pati bendrovė „Grigeo Klaipėda“ pranešė, kad nustojo leisti nevalytas nuotekas į Kuršių marias ir sudarė vidinę komisiją situacijai tirti. Aplinkos ministras žada, kad bus aiškinamasi dėl vietos aplinkosaugininkų neveiklumo.

Artimiausiu metu bus tikrinama ir „Grigeo“ įmonė Grigiškėse. Prekybos tinklas „Iki“ pranešė stabdantis „Grigeo“ produkcijos pirkimą. Antradienį taip pat sustabdyta prekyba bendrovės akcijomis biržoje.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika BNS teigė, kad žala gamtai dėl į Kuršių marias leistų nevalytų nuotekų gali siekti 60 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi