Verslas

2020.01.08 19:43

Po gaisro Alytuje ūkininkai patys ėmėsi pieno tyrimų: kreipėsi į užsienio laboratorijas

Po gaisro Alytuje padangų perdirbimo įmonėje, Alytaus rajono ūkininkams nesutikus išskersti galvijų, kurių pienas esą užterštas dioksinu, paimti nauji mėginiai. Jie bus tiriamas nepriklausomoje akredituotoje laboratorijoje Olandijoje, mat ūkininkai abejoja anksčiau atliktų tyrimų Lietuvoje rezultatais.

Ekologinio pieno ūkio šeimininkas Dainius Makštutis augina 100 karvių. Ūkininkas sako, kad dėl esą dioksinais užteršto ir trečią mėnesį nesuperkamo pieno, nuostoliai siekia dešimtis tūkstančių eurų.

D. Makštutis, vienas iš ūkininkų, nesutikusių su ankstesniais pieno tyrimais ir siūlymu galvijus išskersti. Todėl užsakė tyrimus Lenkijoje.

„Pienas mūsų geras yra, pasirodo gal kažkas buvo su mėginiais daroma veterinarijos tarnybos. Mes tikim savo tyrimu“, – sako ūkininkas.

Tačiau veterinarijos tarnyba ūkininkų užsakytų tyrimų nepripažįsta. Ūkininkams pareikalavus papildomų pieno tyrimų, iniciatyvios ėmėsi vietos valdžia - užsakė nepriklausomus tyrimus.

Žaliavinio pieno tyrimai paimti iš 17 rajono ūkių. Juos ėmė bendrovės iš Klaipėdos „Sekargas Hamilton“ inspektoriai, karvių melžimą, kad ūkininkai negudrautų ir nepriduotų svetimo pieno, stebėjo savivaldybės atstovai.

Akredituotos laboratorijos Olandijoje atsakymų galima tikėtis po dviejų savaičių.

Pasak ūkininkų, jeigu ir Olandijos laboratorija patvirtins, kad pienas nekokybiškas, gyvulius teks išskersti.

Žemės ūkio ministerija yra siūliusi kelis šimtus galvijų sunaikinti, nuostolius kompensuoti ir skirti lėšų naujoms karvėms įsigyti.

Žinios. Alytaus rajone ūkininkams nesutikus išskersti galvijų, kurių pienas užterštas dioksinu, imami nauji mėginiai