Naujienų srautas

Verslas2020.01.08 17:21

Šimašius pavedė atlikti išsamų „Grigeo Grigiškės“ nuotekų tvarkymo tyrimą

LRT.lt 2020.01.08 17:21

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia pavedęs atlikti išsamų „Grigeo Grigiškės“ nuotekų tvarkymo auditą. Jo teigimu, kreiptasi į Aplinkos apsaugos departamentą, kad būtų atliktas neplaninis patikrinimas dėl nuotekų Vilniaus Grigiškių gamykloje šalinimo.

„Vis dar negaliu patikėti tuo, kas įvyko Klaipėdoje. Bet, deja, tai nėra vienetinis atvejis, todėl skubiai turime gydyti visą aplinkosaugos priežiūros sistemą. (...) Šiandien „Vilniaus vandenų“ vadovybei taip pat pavedžiau nieko nelaukiant imtis priemonių, kurios leistų atlikti išsamų „Grigeo“ Grigiškėse nuotekų tvarkymo auditą. Įmonės vadovybė, jei neturi ko slėpti, turės įsileisti mūsų specialistus ir nesidangstys už įstatyminių saugiklių“, – savo feisbuko paskyroje rašo R. Šimašius.

Pasak vicemero Valdo Benkunsko, jei pasitvirtins įtarimai dėl „Grigeo Klaipėda“ veiklos, tai gali tapti vienu didžiausiu ekologiniu nusikaltimu šalies istorijoje.

„Grigeo“ turi gamyklą ir Grigiškėse, kuri yra „Vilniaus vandenų“ klientė – jai teikiama nuotekų valymo paslauga. Kitaip tariant, užterštas nuotekas iš šios gamyklos išvalo „Vilniaus vandenys“. Pirminiais duomenimis, per „Vilniaus vandenų“ nuotekų tinklus į nuotekų valyklą „Grigeo“ 2019 m. perdavė tvarkyti 603 170 kubinių metrų nuotekų.

Tačiau atsakymo, ar visas Grigiškių gamykloje sugeneruojamų užterštų nuotekų kiekis yra atiduodamas į „Vilniaus vandenų“ tinklus, šiandien neturime. Nežinome ir to, ar šioje gamykloje yra alternatyvių nuotekų valymo įrenginių ar kažkokių alternatyvių vamzdynų. (...)

Šiandien su „Vilniaus vandenų“ vadovybe sutarėme nedelsiant magistralinėje nuotekų trasoje įrengti mobilų debitmatį, kuris leistų įsitikinti, ar nuotekų kiekis nėra mažinamas nakties metu“, – savo feisbuko paskyroje teigia jis.

LRT.lt primena, kad antradienį po visą naktį trukusios operacijos Klaipėdos prokurorai paskelbė, kad kartoną gaminanti didelė uostamiesčio įmonė „Grigeo Klaipėda“ kol kas nežinomą laikotarpį į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika BNS teigė, kad žala gamtai dėl į Kuršių marias leistų nevalytų nuotekų gali siekti 60 mln. eurų.

Prokurorai skaičiuoja, kad įmonės padaryta žala gamtai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi