Naujienų srautas

Verslas2020.01.08 15:44

Prekybos tinklas „IKI“ stabdo „Grigeo“ pagamintos produkcijos pirkimą, kiti – svarsto

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.01.08 15:44

Prekybos tinklas „IKI“ stabdo AB „Grigeo“ pagamintos produkcijos pirkimą, kol visuomenei nebus atsakyta į visus klausimus dėl įtarimų AB „Grigeo Klaipėda“ gamyklai nevalytomis atliekomis teršus Kuršių marias, rašoma pranešime.

„Akivaizdu, kad būtent šiandien yra proga verslui ne žodžiais, o realia elgsena pademonstruoti socialiai atsakingą elgesį“, – pranešime teigia Indrė Baltrušaitienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, kad „Maxima“ ir toliau prekiaus „Grigeo“ produkcija, tačiau jei paaiškėtų, kad įmonė sąmoningai teršė gamtą, svarstytų, ar toliau prekiauti jos produkcija.

„Aplinkosaugos klausimas mums aktualus, savo veikloje siekiame nuolat investuoti į aplinkai draugiškus sprendimus. Jei pasitvirtins įtarimai, kad tas „Grigeo“ veiksmas buvo sąmoningas, rimtai svarstysime dėl tolesnės prekybos jų gaminamais produktais“, – sako E. Dapkienė.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis LRT.lt teigė, kad „Norfa“ kol kas nėra priėmusi sprendimo.

„Norfa svarsto, kaip pasielgti“, – komentavo D. Ryliškis.

„Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sako, kad įsipareigojimai aplinkosaugai yra vieni kertinių „Rimi“ ilgalaikės korporatyvinės atsakomybės strategijoje, todėl situacija įmonei kelia didelį susirūpinimą.

„Sekame informaciją bei laukiame tiekėjo paaiškinimų. Atsižvelgdami į juos, priimsime sprendimus dėl tolesnio bendradarbiavimo“, – LRT.lt sakė R. Keršienė.

„LIDL“ teigia, kad jie „Grigeo“ produkcijos neturi ir ja neprekiauja.

LRT.lt primena, kad antradienį po visą naktį trukusios operacijos Klaipėdos prokurorai paskelbė, kad kartoną gaminanti didelė uostamiesčio įmonė „Grigeo Klaipėda“ kol kas nežinomą laikotarpį į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika BNS teigė, kad žala gamtai dėl į Kuršių marias leistų nevalytų nuotekų gali siekti 60 mln. eurų.

Prokurorai skaičiuoja, kad įmonės padaryta žala gamtai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi