Verslas

2020.01.08 14:56

Aplinkosaugininkai ketina tikrinti ir Grigiškėse esančią „Grigeo“ gamyklą

Teisėsaugai paskelbus apie tyrimą dėl taršos Klaipėdoje, aplinkosaugininkai ketina tikrinti ir Grigiškėse esančią „Grigeo“ gamyklą, teigia aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Aplinkosaugininkams duotas pavedimas atlikti neplaninius patikrinimus artimiausiu metu“, – BNS trečiadienį sakė ministras.

Prokurorai antradienį paskelbė atliekantys tyrimą dėl taršos nevalytomis nuotekomis Klaipėdoje.

Įtariama, kad už tai gali būti atsakinga ten veikianti bendrovė „Grigeo Klaipėda“, apeidama miesto nuotekų sistemą, leidusi nevalytas nuotekas į Kuršių marias.

Anot K. Mažeikos, taip pat bus peržvelgti Aplinkos apsaugos departamento turimi dokumentai apie „Grigeo Klaipėda“ ankstesnius patikrinimus.

„Paprašėm, kad būtų pateikti Aplinkos apsaugos departamento paskutinių 10 metų tikrinimo protokolai. Bus padaryta analizė ir įvertinta, nustatyta galima įtaka galbūt, ar interesų konfliktai, ar asmenys, kas tikrino, kokius pažeidimus nustatė, kokie buvo nurodymai surašyti. Visa tai bus įvertinta“, – teigė K. Mažeika.

Be kita ko, ministras tvirtino, kad prokurorų prašoma pritaikyti Klaipėdoje veikiančiai įmonei laikinąsias apsaugos priemones.

„Prašome prokurorų, kad būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, nes žala gamtai gali siekti dešimtis milijonų eurų. Kalbam apie sąskaitų užšaldymą“, – sakė aplinkos ministras.

Jis trečiadienį BNS taip pat teigė, kad žala aplinkai gali siekti 60 mln. eurų, o „Grigeo“ grupės vadovas Gintautas Pangonis, sakydamas, kad nevalytos nuotekos į Kuršių marias galėjo būti leidžiamos dėl gedimo, o ne dėl tyčinės veiklos, „ciniškai meluoja“.

Prokurorų teigimu, įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu, o žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

Antradienį taip pat sustabdyta ir prekyba „Grigeo“ akcijomis biržoje.