Naujienų srautas

Verslas2020.01.07 18:06

Aiškėja, kad į Kuršių marias ištekėję šimtai tūkstančių tonų teršalų normas viršijo daugiau nei 100 kartų

Klaipėdos prokurorai po visą naktį trukusios operacijos įvardijo stambų aplinkos teršėją – įtariama, kad bendrovė „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Žala gamtai skaičiuojama dešimtimis milijonų eurų, o tarša viršijama daugiau nei 100 kartų. Neatmetama, kad šie veiksmai prisidėjo ir prie Klaipėdos smarvės problemų.

Prokurorai paskelbė, kad kol kas nežinomą laiko tarpą kartoną gaminanti didelė uostamiesčio įmonė į Kuršių marias leido nevalytas nuotėkas ir tai galėjo būti daroma iš anksto apgalvojus.

Žinios. Austrijoje prisiekė nauja vyriausybė, jos vadovas – jauniausias pasaulyje demokratiškai išrinktas lyderis

„Įrenginiai, kuriais buvo apeinamos ir neišvalomos nuotėkos, jie buvo sumontuoti tyčia ir mes šiuo metu nekalbame apie neatsargų aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimą, mes kalbame būtent apie tyčinius veiksmus“, – sako Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Juozas Sykas.

Visą naktį kartu su aplinkosaugininkais teisėsaugininkai vykdė patikrinimą, atliktos kratos bendrovėje „Grigeo Klaipėda“, imti mėginiai Dumpiuose esančiose valymo sistemose. Smarvė buvusi tokia, kad buvo sunku prieiti prie šulinių. Tyrimo duomenimis, naktį iš įmonės sklindantys teršalai mieste kelia smarvę, kuria jau daug metų skundėsi gyventojai.

„Buvo stebimas pats nuotėkų tekėjimas, imami mėginiai iš šulinių, atitinkamai matuojamos temperatūros“, – pasakoja Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė.

J. Sykas teigia, kad buvo nustatyta tarša normą viršija 100–130 kartų.

„Tarša apie 100–130 kartų viršija leistinas normas ir kiekiai, kokie jie būdavo leidžiami į Kuršių marias, yra ne tonomis skaičiuojami, yra skaičiuojami šimtais tūkstančių tonų“, – sako prokuroro pavaduotojas.

Pasak pareigūnų, didžioji dalis nuotekų tekėdavo slaptu vamzdžiu, susimaišydavo su „Klaipėdos vandens“ išleidžiamomis išvalytomis nuotėkomis ir nutekėdavo į marias. Bendrovei gresia veiklos ribojimas ir bauda iki 5 mln. eurų. Dabar bendrovei nurodyta stabdyti nuotėkų tekėjimą. „Grigeo Klaipėda“ vadovas komentarų neteikia, esą dirba tik du mėnesius, o situaciją žada paaiškinti trečiadienį. Po skandalo, 10 procentų krito „Grigeo“ akcijų vertė, sustabdyta prekyba bendrovės akcijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi