Naujienų srautas

Verslas2020.01.07 12:13

Suomija neigia pranešimus apie ketinimą įvesti keturių dienų darbo savaitę

patikslinta 19.01
LRT.lt, ELTA 2020.01.07 12:13

Naujoji Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin nėra prieš sutrumpintą keturių darbo dienų savaitę, rašo CNBC. Tiesa, vėliau tokia žinia buvo paneigta.

„Manau, kad žmonės nusipelno daugiau laiko skirti šeimai, artimiesiems, pomėgiams ir kitoms gyvenimo sritims, pavyzdžiui, kultūrai. Tai galėtų būti naujas etapas mūsų darbiniame gyvenime“, – yra sakiusi S. Marin.

Po kelių valandų,Vyriausybė Helsinkyje paneigė žiniasklaidos pranešimus, kad ministrė pirmininkė Sanna Marin turi atitinkamų planų.

Verta pažymėti, kad tai dar nėra konkretus siūlymas. Nors daugelis žiniasklaidos priemonių pasaulyje paskelbė, kad ministrė jau teikia siūlymą, „France TV info“ informuoja, kad ministrė šiuos žodžius ištarė dar 2019 m. rugpjūtį, kai ėjo transporto ministrės pareigas.

Suomija jau ne vienerius metus pasisako už lankstų darbo grafiką. 1996 m. vyriausybė priėmė įstatymą, suteikusį darbuotojams teisę iki trijų valandų nuo darbdavio numatyto grafiko paankstinti arba pavėlinti savo darbo valandas.

Gruodžio mėnesį tapusi jauniausia pasaulyje ministre pirmininke S. Marin rūpinasi, kad šis pasiūlymas skintųsi kelią tolyn. Ji vadovauja Suomijos socialdemokratų partijai ir valdančiajai penkių centro-kairės partijų, kurių visų lyderės yra moterys, koalicijai.

Suomija nėra vienintelė šalis, vis iškelianti idėją trumpinti darbo valandas. 2015 m. kaimyninės Švedijos Geteborgo miestas išbandė šešių valandų darbo dieną ir nustatė, kad tai pakelia žmonių pasitenkinimo lygį, tačiau turi neigiamos įtakos viešiesiems finansams. Tuo metu 2000 m. Prancūzija sutrumpino standartinę 39 valandų darbo savaitę iki 35 valandų.

Verslas taip pat palaiko trumpesnės darbo savaitės idėją. 2019 m. lapkritį korporacija „Microsoft Japan“ pranešė, kad bandomosios keturių darbo dienų savaitės metu produktyvumas išaugo net 40 proc. 2018 m. viena Naujosios Zelandijos bendrovė pareiškė, kad du mėnesius trukęs bandomasis keturių darbo dienų savaitės laikotarpis užtikrino tolygesnę asmeninio ir darbinio gyvenimo pusiausvyrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi