Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Britanijos ir Ispanijos premjerai ragina imtis realių euro zonos reformų

ELTA 2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos ir Ispanijos premjerai paragino imtis „realių euro zonos reformų“, galinčių paskatinti augimą ir leidžiančių išlaikyti laisvosios prekybos prioritetus.

Didžiosios Britanijos ir Ispanijos premjerai paragino imtis „realių euro zonos reformų“, galinčių paskatinti augimą ir leidžiančių išlaikyti laisvosios prekybos prioritetus.

Tokią informaciją penktadienį pareigūnai pateikė bendrame verslo laikraščio „Expansion“ straipsnyje prieš Madride vyksiančias derybas. Apie tai praneša „EUbusiness“.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy bei jo kolega iš Didžiosios Britanijos Davidas Cameronas teigia laukiantys, kad šiemet pagaliau bus pasiektas laisvosios prekybos susitarimas tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų.

„Sutariame, kad būtina imtis realių reformų, kurios nepažeidžia Europos Sąjungos narių, nepriklausančių bendrosios valiutos zonai, teisių“, – teigia lyderiai bendrame pranešime.

Europos Sąjunga buvo sukurta siekti taikos ir demokratijos po Antrojo pasaulinio karo, tačiau po 2008-ųjų pasaulinės finansų krizės „augimas neturėtų tapti pagrindiniu ES tikslu“, nurodo premjerai.

„Turime užtikrinti, kad ES taptų konkurencingesnė, o nacionalinių struktūrinių reformų vykdymo pagreitis susidarytų ir visos Europos Sąjungos lygiu“, – teigiama straipsnyje.

Pareigūnai paragino regioną vienyti bendrąją rinką ir kritikavo daugybę išliekančių „vidaus barjerų“, trukdančių bendrovėms teikti savo paslaugas visoje ES teritorijoje.

„Mums reikia tam tikro „paso“, ypač tokiose srityse, kaip energetika ir buhalterija, – tik taip leisime (įmonėms), suteikus joms „žalią šviesą“ bent vienoje ES narėje, veiklą vykdyti visose Europos regiono šalyse“, – nurodo M. Rajoy ir D. Cameronas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi