Naujienų srautas

Verslas2020.01.02 15:34

Naujųjų naktį didžiųjų šalies miestų savivaldybės į orą paleido fejerverkų už tūkstančius

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.01.02 15:34

Naujųjų metų fejerverkams didieji šalies miestai išleido po keletą tūkstančių eurų. Daugiausia – 7,2 tūkst. eurų – skyrė Vilniaus miesto savivaldybė. 

Naujųjų metų naktį dangus griaudėjo nuo sprogimų. Daugelis į naują dešimtmetį žengė į orą paleisdami ir šventinius fejerverkus, kurie kainavo šimtus eurų.

Tačiau fejerverkus į orą leido ne tik gyventojai, bet ir kai kurių miestų savivaldybės. LRT.lt pabandė suskaičiuoti, kiek lėšų didžiausių šalies miestų savivaldybės skyrė naujametiniams fejerverkams.

Daugiausia lėšų 2019–2020 metų žiemos renginiams skyrė Vilnius – 334 tūkst. eurų. Didžiausią sumą sostinė išleido ir šventiniams fejerverkams – 7,296 tūkst. eurų.

Tačiau daug didesnė suma buvo skirta 3D instaliacijai ant miesto Varpinės. 3 valandas trukęs šviesų šou miesto savivaldybei atsiėjo 50 tūkst. eurų. Projektą įgyvendino įmonė „Video architects“.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Neringa Kolkaitė pažymi, kad 2018 metais šventiniams Naujųjų metų fejerverkams savivaldybė skyrė panašią sumą.

Klaipėda žiemos renginiams skyrė 190 tūkst. eurų. Iš jų Naujiesiems metams sutikti ir kalėdinio renginio fejerverkui buvo skirta 7,7 tūkst. eurų. Iš jų apie 5 tūkst. eurų skirti fejerverkams Naujųjų metų naktį. Panaši suma buvo skirta ir 2018 metais.

Nors Alytaus miestas pasitinkant 2020 metus jokio renginio miesto gyventojams neorganizavo – šventiniai fejerverkai buvo. Jiems išleista 4,8 tūkst. eurų. 2018 metais ši suma siekė 1,8 tūkst. eurų.

Kaunas šventiniams žiemos renginiams 2019 metais skyrė 288 tūkst. eurų. Pasitinkant 2020 metus į orą buvo paleista apie 4,5 tūkst. eurų. Tiesa, į šią sumą reikia įskaičiuoti ir pinigus, skirtus lazeriams bei specialiesiems efektams.

Marijampolės miesto savivaldybė Naujųjų metų renginio taip pat neorganizavo, tačiau fejerverkams įsigyti išleido 1,3 tūkst. eurų. 2018 metais – 1 tūkst. eurų.

Ketvirtas pagal dydį šalies miestas – Šiauliai – į orą paleido fejerverkų už 4 tūkst. eurų. Tiesa, miesto savivaldybei jie nieko nekainavo, nes buvo nupirkti iš rėmėjų – UAB „Plungės lagūna“ – lėšų. 2018 metais miesto savivaldybė fejerverkams skyrė 5 tūkst. eurų.

Utenos miestas Naujuosius metus pasitiko kviesdamas miestelėnus šokti kartu su Utenos krašto kapelomis. Šventiniams fejerverkams Utenos kultūros centras 2019 metais skyrė 500 eurų.

Panevėžio miestas, Jonava, Mažeikiai naujametiniams fejerverkams pinigų 2019 metais neskyrė.

Lietuvoje didžiausią sumą šventiniams fejerverkams skyrė Vilnius. Tačiau 7,2 tūkst. eurų atrodo juokingai, lyginant su kitais pasaulio miestais.

Bene didžiausią Naujųjų metų fejerverkų šou kasmet organizuojantys australai, nepaisydami peticijų, raginančių šiais metais atsisakyti naujamečių fejerverkų, Sidnėjuje į orą paleido apie 5,8 mln. eurų. 12 minučių trukęs fejerverkų šou buvo planuojamas net 15 mėnesių.

Įspūdingą fejerverkų šou surengęs Londonas 2019 metais išleido panašią sumą kaip ir 2018 m. – 2,7 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi