Verslas

2019.12.31 18:46

Naujametinė dovana gyventojams: už gruodį – trečdaliu mažesnės sąskaitos už šildymą

Aistė Valiauskaitė, Aina Mizgirdė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.31 18:46

Naujametinė dovana gyventojams - už gruodį trečdaliu mažesnės nei pernai šildymo sąskaitos. Tai lėmė šilti orai ir atpigęs biokuras. Biokuro biržos atstovas sako, kad kaina artimiausiu metu kilti neturėtų, nes biokuro rinkoje per daug. Vis dėlto, anot šilumininkų, didžiausią įtaką turi namo būklė: priklausomai nuo to šildymo kaina gali skirtis 10 kartų.

Paskutinę metų dieną temperatūra žiemos neprimena - Lietuvoje 5 - 6 laipsniai šilumos. Tai trečdaliu daugiau nei pernai. Kiek termometras aukštyn, tiek sąskaitos žemyn - tiek pat-trečdaliu palyginti su pernai atpigo šildymas.

Mažesnes sąskaitas nulėmė ne tik šilti orai. Dažniausiai šildymui naudojamas - biokuras.

Anot Biokuro biržos „Baltpool“ prekybos vadovo, šildymo kainos neturėtų stebinti, jos gali pakilti nebent smarkiai atšalus orams.

„Panašu, kad kainos stebuklingai nesikeis, biokuro perteklius yra ne tik Lietuvoje, tai kainos neturėtų keistis - kainos gali pakilti tik trumpam, nes biokuras labai priklauso nuo momentinės oro situacijos. Esant itin žemai temperatūrai biokuro tiekimo grandinė susiduria su iššūkiais“, – sako „Baltpool“ prekybos vadovas Vaidotas Jonutis.

Sąskaitų skirtumai vis dar dideli. Tame pačiame miegamajame sostinės rajone nerenovuotame name gyvenantis Algimantas sako mokantis apie 60 eurų už šildymą.

Už šildymą sovietinės statybos nerenovuotame daugiabutyje pernai gruodį gyventojai mokėjo 75 eurus, šiemet preliminariai 52.

Naujame renovuotame daugiabutyje šildymo kainos pernai gruodį buvo 34 eurai, šiemet - 18.

Šilumos tiekėjų asociacija skaičiuoja, kad sąskaitos, priklausomai nuo namo būklės, gali skirtis 10 kartų.

Skaičiuojama, kad iš miestų mažiausią kainą už šildymą moka Utenos, didžiausią - Biržų gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt