Verslas

2019.12.31 11:35

„Amber Grid“ rekonstravo dujotiekį Latvijos pasienyje už 8,1 mln. eurų

LRT.lt2019.12.31 11:35

Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ užbaigė dujotiekio Vilnius-Panevėžys-Ryga atkarpų, siekiančių Lietuvos–Latvijos pasienį, rekonstravimo darbus, rašoma pranešime.

Atnaujinant dujotiekį buvo sutvarkyta tarptautiniams dujų srautams svarbi trasos dalis, jungianti Lietuvą ir Latviją.

„Dujotiekis tarp Lietuvos ir Latvijos vis dažniau naudojamas regioninei dujų prekybai. Jis aktualus ir gerinant Klaipėdos SGD terminalo bei Latvijos Inčukalnio požeminės dujų saugyklos išnaudojimą. Pastaruoju metu pasikeitus šios jungties vaidmeniui, tai yra dvigubai išaugus transportavimo kiekiams Latvijos kryptimi, ji tapo dar svarbesnė mūsų verslui ir efektyviai dujų rinkai“, – sakė laikinasis „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

Daugiau kaip 8 mln. eurų kainavusį projektą įgyvendino rangovų įmonė „MT Group“. Projekto metu buvo atnaujinta 14 km vienos pagrindinių dujų tiekimo gijų visame Baltijos regione. Bendras tarptautinio dujotiekio ilgis Lietuvoje siekia 170 km, jis buvo pastatytas daugiau kaip prieš 30 metų. Šiuo dujotiekiu dujos perduodamos link ir iš Latvijos Inčiukalnio dujų saugyklos, taip pat tiekiamos Baltijos šalių ir Lietuvos poreikiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt